Moje malá dcerka měla měsíc neustále ucpaný nos. Tato metoda jí toho zbavila během jednoho dne.

0
(0)

Dalibor , 10. 10. 2020

Nejčastěji je příčinou ucpaného nosu nachlazení. Takový problém je dočasný a má snadné řešení. Jiná situace ale nastává ve chvíli, kdy máte nos ucpaný dlouhodobě, máte problémy se spánkem, dýcháním nebo jste si všimli necitlivosti na pachy či chutě. Jakmile problém přetrvává déle než dva měsíce, je třeba jej vyřešit.

Kýchání

Kýcháte, když jste obklopeni zvířecími chlupy nebo ve chvíli, kdy se partner navoní? Obdobným spouštěčem bývá také prach nebo jiné nečistoty. I když se zdá, že jsou problémy zanedbatelné, může se jednat o alergickou rýmu, u které se časem mohou zhoršovat příznaky. Odborníci tvrdí, že až 45 % lidí takovou rýmou trpí a někteří to stále nevědí. Stav se může léčit spreji nebo tabletami. Ovšem je k tomu třeba vyšetření u lékaře.

Spreje a kapky nefungují

Nos může být od narození nebo vlivem zranění poškozený. Pak některé kapky do nosu nebo spreje nefungují správně. V takové situaci je nejlepším řešením pro vaše zdraví operace. Je také běžné, že těmto pacientům jedna z dírek funguje bez problému a skrz druhou nelze dýchat. Jakmile je nos poškozený nebo jsou například nateklé mandle, může se i u dětí objevit hlasité chrápání.

Stále smrkání

Smrkáním se tělo běžně zbavuje hlenu, když je nachlazené. Když však smrkáte na prázdno, je něco v nepořádku. Jakmile si všimnete, že máte stále nutkání ke smrkání, ale žádný hlen nevysmrkáte, navštivte raději svého lékaře. Pokud budete tuto komplikaci přehlížet, může se váš nos stát velmi citlivým.

Bolest

Pokud nebudete dlouhodobě ucpaný nos léčit, hrozí, že se tento stav protáhne na velice dlouhý čas a bude pak mnohem obtížnější jej léčit. Neméně často se pak objevuje bolest hlavy nad nosem, pocit chladu a příznaky, které jsou podobné chřipce či nachlazení. Problém se může stupňovat a vytvářet stále větší nebezpečí.