Jahodové pusinky: stačí vejce, cukr a získáte ten nejlahodnější dezert, který si oblíbí každý z nás.

0
(0)

Dalibor , 17. 05. 2021

Najít jednoduchý dezert, který by zachutnal dětem i dospělým, rozhodně není lehký úkol. Zvláště, když chcete pohostit někoho, kdo drží dietu nebo chce jíst něco lehkého. Možná to budou právě sladké pusinky, které jsou dokonalé v kombinaci se sladkými jahodami. Pokud koupíte pusinky v obchodě, jsou plné konzervantů a umělých sladidel. Ty doma upečené jsou přímo dokonalé a rozplynou se na jazyku. Stačí vám pár minut, dvě ingredience a jednoduché, lehké a okouzlující pohoštění můžete mít na stole.

Připravte si tyto suroviny

  • Vejce velikosti M 2 kusy
  • Moučkový cukr 300 gramů

Postup přípravy

Nachystejte si misku a hrneček. Nyní oddělte žloutky od bílků a bílky umístěte do míse. Žloutky dejte stranou. Do míse k bílkům přidejte i moučkový cukr a ručním šlehačem mixujte po dobu dvou až tří minut. Pokud je směs velmi řídká, přidejte ještě cukr a znovu chvíli mixujte. Jakmile bude směs hustá tak, abyste mohli tvarovat malé pusinky, těsto máte připravené. 

Žádné pečení

Pusinky se obvykle suší v troubě, tyto pusinky ale do trouby vkládat nebudeme. Z těsta utvořte malé pusinky, vezměte si talíř, vyložte jej pečícím papírem a položte je na něj. Nyní přibližně osm pusinek vložte do mikrovlnné trouby a ohřívejte na plný výkon přibližně jednu až dvě minuty. Po dvou minutách by měl být dezert křehký a na omak tvrdý. Takto připravené pusinky můžete podávat s vanilkovou zmrzlinou a jahodami. Pusinky také můžete lepit karamelovým krémem nebo marmeládou, kreativitě se meze nekladou.

Další nápady

Pokud někdo z vašich blízkých miluje pusinky a má narozeniny, zkuste upéct karamelový dort a ozdobit jej pusinkami. Můžete také do těsta vmíchat potravinářské barvivo, například červené či růžové a přichystat je v různých barvách na dětskou oslavu. Tato malá pochoutka zachutná jistě každému.