Stačí jen tři dny, abyste úspěšně vyplavili toxiny ze svého těla. Poradíme vám, jak na to

0
(0)

Dalibor , 06. 10. 2020

Pokud máte zdravotní problémy, můžete se samozřejmě obrátit na lékaře a vyžádat si odbornou pomoc. Ne všechny potíže jsou však takového rázu, že vyžadují okamžité ošetření či lékařský zásah. Může se jednat o celou řadu zdravotních potíží různé intenzity, například

  • problémy s udržením optimální tělesné hmotnosti
  • různé bolestivé stavy
  • problémy zažívacího traktu, nebo i
  • dermatologické problémy.

Pokud výše uvedenými obtížemi v určité míře trpíte, můžete nejprve vyzkoušet detoxikační kúru a až v závislosti na jejích výsledcích případně uvažovat o potřebě vyhledat pomoc příslušného odborníka.

Co je detoxikace

Detoxikace se sice na první pohled může jevit jako objev patřící do moderní doby, ale opak je pravdou. Vnitřní i vnější očista těla byla provozována po staletí různými metodami v různých částech světa a je nedílnou součástí například čínské nebo ajurvédské medicíny. Působí zejména preventivně, protože chrání tělo před onemocněním.

Detoxikační proces, kdy se v podstatě čistí krev, začíná vzdáním se nejsilnějších toxinů, které oslabují organismus a brání udržení celkového zdraví. Patří k nim zejména nasycené tuky, káva, cigarety, alkohol a také rafinovaný cukr. Minimálně dva dny před započetím třídenní detoxikace se rovněž doporučuje nekonzumovat žádné mléčné výrobky.

Pokud jde o tělesné orgány, které se na čištění těla nejvíce podílejí, nejdůležitější jsou játra, ale svůj význam mají také ledviny, plíce a střeva.

Doporučený průběh detoxikační kúry

Ráno začněte nápojem připraveným z vody (300 ml) a citronové šťávy (ze 3 citronů). Tento nápoj funguje jako startér zažívacích procesů a měl by tak vždy předcházet snídani. V průběhu snídaně se doporučuje pít džus z grapefruitu nebo ananasu.

K dopolední svačině si dejte čistou přírodní mrkvovou šťávu, která nejen napomůže detoxikaci, ale obsahuje i další zdraví prospěšné látky.

Před obědem se doporučuje sklenice čaje například z máty peprné nebo zázvoru.

K obědu patří přírodní šťávy obsahující co nejvíce draslíku. Můžete pít šťávy z jednoho druhu ovoce nebo zeleniny nebo si udělat smoothie z více druhů. Draslík najdete zejména v petrželi, špenátu a celeru a také v meruňkách, hruškách a banánech.

Před spaním je nejvhodnějším detoxikačním nápojem šťáva z brusinek.

Detoxikační proces není pro organismus nijak jednoduchý, proto se v tomto období nedoporučuje zvýšená fyzická námaha.