Stačí jediný doplněk kávy a zapomenete na problémy s ledvinami

0
(0)

Dalibor , 03. 11. 2020

Kardamom je známý svou příjemnou chutí. Toto koření hraje v našich kuchyních velkou roli a počet receptů, jejich je součástí, roste každým dnem. Šálek kávy s kardamomem si rychle oblíbíte nejen díky její chuti, ale také díky své užitečnosti. Můžete se totiž zbavit mnoha problémů, včetně:

  • zažívacích potíží,
  • anémie,
  • ochranu pokožky a obnovu vlasů,
  • čištění těla.

Úžasné vlastnosti kardamomu

Kardamom je známý svými příznivými vlastnostmi při léčbě a prevenci onemocnění ledvin a močového měchýře. Jeho pravidelné užívání snižuje krevní tlak a odstraňuje vápník a toxiny z ledvin. Kromě toho také zlepšuje trávení. Kardamom totiž zvyšuje tok žluči, což pomáhá při trávení, eliminuje křeče a odstraňuje nadměrné a nepříjemné nadýmání.

Použít ho můžete také při boji s anémií. Železo, mangan, měď a další užitečné vitamíny pomáhají léčit únavu a živiny v tomto koření zvyšují hladinu červených krvinek a podporují buněčný metabolismus. Máte-li potíže s trávením, ledvinami, nedostatkem červených krvinek nebo neustávající únavou, zkuste si ráno přidat do kávy kardamom a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Skvělé antiseptikum

Po mnoho let se kardamom v Indii používal k léčbě zánětlivých procesů v ústech. Stačí jen pár zrn tohoto koření a budete mít neuvěřitelně svěží dech. Jedná se zároveň o skvělou možnost, jak si efektivně zvýšit imunitu, aniž byste museli zásadním způsobem měnit své denní rituály a zvyky. Příznivé vlastnosti kardamomu mají dobrý účinek na imunitu, zmírňují nespavost a deprese, zvyšují celkové zdraví těla.

Pro krásný vzhled

Kardamom pomůže i vašeho vzhledu. Přidáním kardamomu do kávy, čaje nebo horké vody zachováte jednotný tón své pleti a bude díky tomu chráněná před předčasným stárnutím. To vše díky antioxidačním vlastnostem tohoto koření. A stejně skvělý je také pro vlasy, kterým přináší obnovu. A když si dáte nápoj s kardamomem ráno, budete mít energii po celý den.