Tip zahradníka: správnou péčí o okurky získáte mnohem více plodů!

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Okurky jsou v Čechách jednou z nejoblíbenějších druhů zeleniny a zejména během letních měsíců jich sníme skutečně hodně. Hlavně, pokud si je sami pěstujete doma. Jejich pěstování není vůbec složité, ale stejně jako u jiných druhů ovoce a zeleniny, se o ně musíte starat správným způsobem, aby vám poskytly maximální úrodu. Každý z nás chce mít chutnou zeleninu. Okurky jsou například citlivé na změny teplot, a proto byste jim měli poskytnout přirozený stín, jinak mohou být hořké.

Základní pravidla

Existuje několik důležitých pravidel, které byste měli při pěstování okurek dodržovat. Úroda poté bude mnohem lepší a plody budou chutnější. Dnes se proto podíváme na pár jednoduchých a zcela základních pravidel a kroků, na které byste nikdy neměli zapomínat. Pokud je nebudete dodržovat, nemůžete očekávat nádhernou úrodu. Jdeme na to!

Co byste měli dělat?

Po zalévání by se měla půda trochu uvolnit, aby se voda lépe dostala ke kořenům. Dávejte ovšem pozor, abyste nekopali příliš hluboko. Mohli byste poškodit základnu a kořeny, což by vám rozhodně nepomohlo. Okurky potřebují v parném létě hodně vody. Nikdy je ale nezalévejte studenou vodou. Vždy ji nechte odrazit, aby měla pokojovou teplotu. Pro rostliny to nebude takový šok a budou ji mnohem lépe absorbovat. Myslet ovšem myslíte i na určité faktory, které mohou přijít.

Myslet musíte také na počasí, které by mohlo během léta přijít. Pokud víte, že jste je zasadili na větrném místě, je vhodné okurky zasadit mezi řádky kukuřice, aby byly více chráněné před nepříznivými podmínkami. Pokud máte okurky na slunném místě, zasaďte vedle nich řepu, která jim poskytne přirozený stín. Ideální je také používat mulč kolem kořenů k zajištění ochrany. V dobách extrémního sucha nezapomínejte zvlhčovat vzduch kolem okurky, abyste je ochránili od roztočů a dalších škůdců.