Každý rok mi roste plevel ve spárách u mé dlažby. Toto je jednoduchý trik jak se ho zbavit jednoduše!

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Plevel na své zahradě nechce zaručeně vidět někdo. Jeho odstranění většinou zabere hodně času, úsilí a práce. Navíc je to činnost, kterou si nikdo zrovna neužívá. Abyste si tuto nepříjemnou činnost urychlili a zpříjemnili, můžete použít některý ze spolehlivých a vyzkoušených způsobů, jak se plevele zbavit na dlouhou dobu.

Jedlá soda, sůl nebo alkohol

Jedlá soda je rozhodně nejoblíbenější metodou, jak odstranit plevel bez chemikálií. Ideální je při použití podél chodníků a povrchů teras bez poškození životního prostředí v jeho okolí. Stačí, když jednoduše povrch posypete několika hrstmi jedlé sody a plevel zmizí. Je důležité, abyste ho nenasypali na jiné rostliny. Dávejte si proto pozor, aby při aplikaci nefoukal příliš vítr a nepršelo, jinak to nebude mít žádný účinek.

Použít ale můžete také sůl. Uvařte dva díly vody s jedním dílem soli. Poté směs nalijte přímo na plevel. Můžete také solí posypat samotný plevel na chodníku a poté postříkat malým množstvím vody. Alkohol se může zdát jako podivná volba, ale také funguje. Smíchejte půl deci vodky, 2 šálky vody a trochu čisticího prostředku do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na plevel (ideálně ve slunečném počasí).

Další skvělé a efektivní metody

Esenciální oleje jsou úžasné nejen v domově, ale také na zahradě. Smíchejte 1 šálek soli, 1 litr octa, trochu čisticího prostředku na mytí nádobí a několik kapek citrusového oleje. To je nejlepší způsob, jak se spolehlivě a dost rychle zbavit nepříjemného plevele. Stejně dobrá je ale také kukuřičná mouka. Kukuřičná mouka ztěžuje reprodukci semen plevelů. Plevel sice nezabije, ale jedná se o skvělé preventivní opatření.

Budete se divit, ale jedním z nejlepších způsobů, jak udržet plevel v malém množství, je řádně se starat o trávník. Silná a zdravá tráva přirozeně blokuje šíření a růst plevele. Pokud tedy máte zdravý trávník, zajisté v něm nemáte příliš mnoho plevele. Odplevelit můžete záhony i chodníky ručně, i když to není příjemné. Anebo použijte osvědčenou vroucí vodu. Stačí ji nalít na plevel a dívat se, jak umírá. Je to bezpečné, jednoduché a nejlevnější.