Společnost Bayer, která vyrabí prášky Aspirin vědomě nakazili virem HIV tisíce dětí

0
(0)

Dalibor , 02. 12. 2019

Představte si případ, že společnost, o které jste si mysleli, že jí můžete důvěřovat, že by vám umyslně prodávala lék pro vaše děti, který ho potenciálně může nakazit virem HIV.

Co byste udělali?

Co dělat v případě, kdy vládní orgány, které nesou odpovědnost za ochranu spotřebitele před podobnými zrádnými produkty, nejenže před takovým případem odvracejí zrak, ale dokonce mají na obchodování se společnosti  spoluúčast?

Každý už jistě slyšel o aspirinu značky Bayer. Je to velmi známá firma.

Společnost Bayer AG vyrábí množství produktů, od pesticidů, až po lék Factor 8 určený pro lidi trpící hemofilií.

 

Co se vlastně stalo?

V roce 1984 společnost Bayer zjistila, že některé várky vyrobeného přípravku Factor 8 obsahovaly živý virus HIV.

Společnost Bayer to zjistila na základě toho, že mezi dětmi trpícími hemofilií vypukl HIV virus , jehož původ vystopovali právě u této společnosti.

Přestože v USA byl pak už prodej přípravku Factor 8 zakázán, Bayer s povolením FDA (Zprávy potravin a léčiv v USA) - ano, čtete správně, FDA povolila Bayeru potenciálně zabít tisíce lidí - nadále tento lék prodávala.

Po únoru 1984 ho firma Bayer dále prodávala nakažený virem HIV do Argentiny, Indonésie, Japonska, Malajsie a Singapuru.

Tato informace se zakládá na dokumentech, které se podařilo získat redakci New York Times .

V těchto dokumentech se uvádí, že Cutter Biological, oddělení Bayeru, nejprve vyvezlo více než 100 000 ampulek tepelně neošetřeného koncentrátu v hodnotě více než 4 miliony dolarů a až potom začalo prodávat bezpečnější produkt.

Tisíce dětí nakažené virem HIV

Výsledkem prodeje tohoto léku nakaženého HIV byla nákaza desetitisících a smrt tisíců lidí. Tisíce nevinných dětí a dospělých zemřelo rukou Bayeru. A dodnes nikdo nebyl potrestán.

Ředitelé ministerstev zdravotnictví v Argentině, Indonésii, Japonsku, Malajsii a Singapuru šli všichni do vazby, zatímco americká FDA pokračuje ve své pekelné cestě.

Na otázky ohledně prodeje nakaženého léku Factor 8, Bayer odpověděl:

"Rozhodnutí, které jsme udělali před zhruba dvaceti lety byly založeny na nejlepších vědeckých znalostech té doby a byly v souladu s místními zákony."

Můžeme to interpretovat tak, že Bayer požádal FDA o povolení vraždit děti kvůli zisku a FDA mu to povolení dala.

Podle amerických novin NY Times, Dr. Harry M. Meyer z regulačního úřadu léků na krev, oddělení Zprávy potravin a léčiv v USA, žádal, aby se celá záležitost "vyřešila klidně, bez vyvolávání poplachu v parlamentu, lékařské komunitě a ve zbytku veřejnosti."

závěr

Nikdo z vlády či ze společnosti Bayer nebyl v souvislosti s touto kauzou obviněn. Bayer do dnešních dnů pokračuje v prodeji svého léku Factor 8.

O nekalých praktikách společnosti Bayer se můžete dozvědět více ve videu výše (v angličtině).

No a na závěr ještě jedna malá perlička.

V současnosti se firma Bayer spojila se zřejmě nejnenáviděnějším firmou na světě, společností Monsanto známou svým kontroverzním působením v oblasti geneticky modifikovaných potravin.

Někteří aktivisté toto spojení nazývají "svatbou v pekle".