Spíte nazí? Pokud ne tak začněte!Zde je 10 důvodů, proč lidé, kteří spí nazí, jsou zdravější!

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

Letošní tropické léto má vystřídat teplotně nadprůměrná podzim, v ložnicích se tedy budeme potit ještě nějakou dobu. Odhoďte tedy předsudky, které se s nahým spánkem spojují, pyžamo, noční košili i spodní prádlo a vyzkoušejte to.

Těchto 5 benefitů nahého spánku shrnutých odborníky vás jistě postrčí.

1. Pomáhá s usínáním

V chladnějším prostředí se nám lépe odpočívá i usíná. V místnosti, kde spíte, by mělo být ideálně 18 ° C. Abychom ale usnuli, nestačí jen vyvětrat místnost, potřebujeme ochladit i tělo a to přibližně o jeden stupeň. Jak tomu pomoci? Svléknout se!

Když je tělo nahé, snadněji si reguluje teplotu podle svých potřeb. Je zřejmé, že pyžamo udržuje teplo, poklesu teploty brání a nutí mozek i tělo neustále zjišťovat, v čem je problém. Vám se pak hůře usíná av noci spí.

2. Zvyšuje pocit přitažlivosti

Toto není zrovna něco, co by museli vědci roky studovat. Stačí se zeptat každého, kdo spí nahý, především žen, a všichni bez rozdílu vám řeknou, že se nazí cítí v posteli smyslnější.

57% lidí, kteří spí nazí, jsou podle průzkumu šťastnější než ti, kteří na sebe oblékají pyžamo. Pravděpodobně za tím stojí jednoduchý fakt a to, že mají mnohem častěji sex. Pokud jste s partnerem v posteli oba nazí a dotýkáte se kůží na kůži, začne se ve větší míře uvolňovat hormon štěstí, oxytocin , který vyvolává pocity spojení a sexuální přitažlivosti.

3. Pomáhá zbavit se stresu

Oxytocin neprospívá jen sexuálnímu životu. Zvýšená produkce oxytocinu totiž napomáhá snižování kortizolu, stresového hormonu . Čím více tělesných dotyků nebo i masáží se v posteli dočkáte, tím lépe pro vaše psychické zdraví.

Snížení hladiny kortizolu v těle navíc prospívá i vaší váze. Kortizol totiž může za chutě a neustále pojídání tučných sladkých jídel.

4. Brání vzniku infekcí

Spaní bez pyžama prospívá pokožce, která si nahá příjemně odpočine, uvolní se a zregeneruje. Dělá dobře i nohám a podpaží, protože proudění vzduchu snižuje riziko vzniku kožních onemocnění. Noční "větrání" ale ocení zejména intimní partie.

Klinická profesorka gynekologie a reprodukčních věd na univerzitě Yale, MJ Minkonová, souhlasí s tím, že nahé spaní je přínosné zvláště pro ženy, které trpí chronickými kvasinkovými infekcemi . Radí jim to jako jednu z prvních věcí, kterou mají vyzkoušet. Kvasinkovým infekcím se totiž daří ve vlhkém prostředí. Pokud tedy v noci odhodíte těsnou prádlo i pyžamové kalhoty, nadměrnou vlhkost intimních partií snížíte a infekce bude mít menší šanci propuknout.

5. Pozitivní dotýkají mužskou plodnost

Většina mužů tráví celý den v úzkých slipech nebo boxerkách a neodkládá je ani v noci. Těsné prádlo drží varlata blízko těla a tak se tak zahřívají na tělesnou teplotu, což škodí spermiím . Americký lékař Dr. William Winter k tomu říká, že právě vyšší než ideální teplota (kolem 35 ° C) má na spermie negativní vliv a je společným faktorem, na který naráží při problémech s mužskou plodností. Takže pánové, pokud plánujete v budoucnu děti, odhoďte pyžamo a spěte nazí!