Gauč, který měla moje babička doma více jak 15 let opět září jako nový. Přitom stačí tak málo.

0
(0)

Dalibor , 18. 01. 2021

Potahy a čalounění na nábytku se časem a při pravidelném používání zašpiní, stejně jako naše oblečení, prostěradla a mnoho dalšího. Ovšem vyčistit čalounění na gauči nebo křesle je poněkud složitější než třeba takové vyprání našeho oděvu. Pokud nechcete platit vysoké částky za profesionální čištění, je možné čalounění vyčistit doma, jednoduše a za pár kaček.

Skvrny a nečistoty

Gauč je možné zašpinit prakticky úplně vždy a vším – neopatrný pohyb nebo nezbedné a rozdováděné dítě a skvrna od kečupu, vína či jiné pochutiny nebo látky je na světe. Dnes vám představím dvě jednoduché a rychlé metody, jak tyto skvrny vyčistit s jednou jedinou přísadou, kterou už nejspíše máte doma! A jaká přísada to je? Obyčejná jedlá soda!

Metoda číslo 1

U této metody jednoduše rozmíchejte 5 velkých polévkových lžic jedlé sody v půl litru teplé až horké vody. Přelejte do rozstřikovací nebo rozprašovací láhve, a nakonec tímto roztokem bohatě nastříkejte postižené místo se skvrnou.

Metoda číslo 2

U této metody nic míchat nebudete. Skvrnu polejte horkou vodu a následně ji posypte souvislou vrstvou jedlé sody tak, aby pokryla celou skvrnu či nečistotu.

U obou těchto metod je důležité, co uděláte poté, co jste čalounění navlhčily. Většina lidí doporučuje takto ošetřenou skvrnu a nečistotu na čalounění:

  1. Pořádně vydrhnout kartáčem s měkkými štětinami.
  2. Nechat zaschnout, 2-3 hodiny by měly stačit.
  3. A nakonec pečlivě vysát.

Skvrny by po této kůře a očištění měly zmizet. Pokud ovšem nezmizí, tak tento postup opakujte, dokud váš gauč či křeslo opět nebude bez jediné poskvrny. Tento způsob čištění je časově i cenově dostupný pro každého, je jednoduchý a přímočarý a můžete se díky němu zbavit všech skvrn, které se na vašem nábytku mohou vyskytnout, ať už jsou to skvrny od kečupu, vína, inkoustu či jiných látek.

👍 Tento návod je užitečný