Špína a připálená mastnota zmizí v okamžiku: Perfektní trik, jak vyčistit sporák a troubu bez námahy!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Za mě je toto nejlepší prostředek na čištění sporáku i připálenin v troubě.

Vše, co potřebujete je obyčejná tableta do myčky a horká voda.

Tímto čističem vím perfektně vyčistit sporák i když jsou na něm opravdu odolné připáleniny a mastnota, v troubě funguje úplně stejně. Takže nemusíte utrácet za speciální čističe, stačí vám jen to, co najdete doma.

Na perfektně čistý sporák potřebujeme:

  • tabletu do myčky
  • horkou vodu
  • houbičku a papírový ubrousek nebo hadr na otření dosucha

Postup:

Chcete-li sporák vyčistit skutečně důkladně, dejte dolů i mřížku a hořáky.

Zabletu zalijeme vařící vodou a rozpustíme například pomocí lžičky. Potom tekutinu použijeme na vyistenie sporáku a případně trouby. Jde to velmi jednoduše, nečistoty se samy oddělují od povrchu.

Pak jen setřeme papírovým ubrouskem nebo hadříkem.

Další tipy, jak tablety využít!

O tomto se na obalu nedočtete - šikovné hospodyňky na to přišli úplnou náhodou

Proti zápachu z odtoku a ucpání

Pokud vás trápí zápach z odtoku, nebo se obáváte, že by se mohl ucpat, takto jednoduše to vyřešíte. Dejte do odtoku jednu tabletu a pomalým proudem na ni lijte horkou vodu z konvice. Nechte působit - po zápachu ani stopy. Pokud chcete ještě zlepšit účinek a hlavně rozpustit usazeniny, propláchněte pak ještě odtok obyčejným octem.

Likvidátor zápachu z pračky

Pokud potřebujete okamžitě zlikvidovat zápach z pračky, hoďte do bubnu pračky dvě tablety do myčky. Potom po zápachu nebude ani stopy. Hospodyňkám se tento trik osvědčil nejvíce.

Forma na pečení jako nová - dokonce i ta, se kterou jste to už chtěli vzdát

Možná je to právě teď nejvíce znečištěné místo v bytě (samozřejmě po troubě). Právě proto byste měli vědět, že i starý a skutečně hrozně vypadající plech nebo forma pečení může být znovu jako nová. Nalijte do něj horkou vodu, přidejte tabletu a nechte přes noc působit. Ráno jen opláchněte - je to jako kouzlo, veškerá mastnota i nečistota pryč. Nezapomeňte však vše důkladně opláchnout.

Na bílé oblečení a záclony je to můj anděl strážný

Teplá voda + tableta do umúvačky = i opravdu ošklivé skvrny z bílého oblečení zmizí jakoby nikdy nebyli. Používejte to však jen na bílé tkaniny, ty barevné mohou naopak vyblednout.

Já dávám do teplé vody s tabletou odmočit a přidávám i do pračky. Funguje to i jako skvělý odbarvovač, pokud se vám během praní bílé oblečení zabarvily.

Odmastí a rozzáří v kuchyni i koupelně

Pokud je na stěně mastnota, pomůže vám roztok z tablety do myčky. Toto řešení odstraňuje nejen mastnotu a povlak, ale i čmáranice z pastelek a barviček. Hlavní podmínka: stěna musí být omyvatelná!

Čištění pračky

Tableta do myčky nádobí čistí i buben pračky a současně odstraňují vodní kámen a dokonce ji i dezinfikuje.

Doporučuje se zvolit dlouhý program praní při vysoké teplotě, kdy pračku naprázdno zapneme s 2 tabletami do myčky, které vhodíme do do dávkovače pracího prostředku. To je jednoduchý způsob, jak prodloužit životnost domácích spotřebičů!

Plastový nábytek jako nový

Plastový zahradní nábytek, lehátko, dětská houpačka - toto vše doslova zachrání před nečistotu tato zázračná tableta. Odstraníte rozsvícenou nečistotu, ptačí trus i všechen prach. Všechno bude úžasně čisté!

Čištění kovového nádobí

Příbory budou svítit, když je umístíte do roztoku vody a tablety do myčky na několik hodin. S tímto řešením si ostatní kovové objekty také obnoví svou původní krásu.

Na čištění plastových nádob

Plastové dózy snadno absorbují pachy a také barvy. Chcete-li tento problém odstranit, použijte roztok z tablety. Pokud je nějaká jiná plastová hmota (jako je odpadkový koš) v hrozném stavu, může se tím touto metodou odstranit zápach.

Čištění toalety

Další super řada od mé kámošky. Hoďte do mísy a nechte působit přes noc. Ráno budete žasnout nad tou čistotou a leskem - a žádný vodní kámen. Stejně vyčistíte i nádržku - rozpuštěnou tabletu hodit do nádržky, a protože nechat rozpustit přímo v ní a nechat působit. Při splachování pak vyčistíte i samotnou toaletu.