Spíte ve své posteli společně se svým mazlíčkem? Měli byste s tím ihned přestat

4.7
(58)

Tomáš , 25. 07. 2019

Jestliže máte mazlíčka, pravděpodobně s ním sdílíte svůj obývací pokoj, nábytek, zkrátka vše včetně ložnice. Pokud tomu tak je, je velmi důležité, abyste znali všechna rizika, které s sebou tohoto chování přináší. Poradíme vám, jak se chránit.

Mazlíčci

Jako první byste rozhodně měli vědět, že sdílení postele se svým chlupatým mazlíčkem vám může přivodit vážné zdravotní problémy. Toto pravidlo platí dvojnásob pro malé děti a lidi s oslabeným imunitním systémem, kteří občas od svého psa či od kočky něco chytí.

Všichni víme, že naši psi, kočky a jiní mazlíčci mohou mít parazity, takže musíte diagnostikovat danou nemoc již v rané fázi a použít k léčbě správné metody. 

Podle zcela nejnovějších statistik v Ameriky vlastní kočku přibližně 60% lidí. 52% těchto majitelů koček s nimi každý den sdílí ložnici i svou postel.

Statistiky ukazují stejný trend ve Velké Británii, Nizozemsku, Francii a Japonsku, což z něj činí skutečně univerzální jev.

Přestože chápeme, že je to váš malý a milovaný nevinný mazlíček, mějte na paměti, že venku mu hrozí parazité, kteří by se nikdy neměli dostat do vašeho domova. A už vůbec ne do postele! 

Výsledkem je, že to pro vás může být opravdu nebezpečný!