Prvotřídní chiropraktik vám poradí, proč byste měli spát na levém boku. Toto jsou hlavní důvody.

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2021

Víte, jaká je vaše obvyklá spánková poloha? Vězte, že to přímo ovlivňuje kvalitu vašeho spánku i vaše zdraví. Podle amerických studií publikovaných ve vědeckém časopise The Journal of Clinical Gastroenterology je nejlepší poloha ke spánku na boku, na levé straně těla. Je to vaše oblíbená pozice? Skvělé! Přečtěte si, jaké jsou její hlavní výhody a přínos.

Efektivní lymfodrenáž i lepší trávení

Lymfa je zodpovědná za transport bílkovin, cukrů a jiných živin po celém těle. Protože je zpracovávána lymfatickými uzlinami, veškerý transport probíhá na levé straně. Ležení na levém boku pak podporuje transport pro obnovení a vyloučení toxicity z těla.
Pokud chcete mít lepší trávení, spěte na levé straně, nasměrujete tak správný tok žaludečních šťáv a podpoříte uvolňování enzymů z pankreatu, vedlejší účinkem bude potlačení tradiční únavy při vstávání. Pocit plného žaludku, který vám brání v přípravě kvalitní snídaně, je touto technikou také omezen a regulován.

Usnadňuje průtok krve, zvyšuje vaši výdrž a přináší více pohodlí těhotným ženám

Ležením levou stranou dolů reguluje tok krve v hlavních žilách a tepnách, což pomáhá práci srdce a tím i vašemu zdraví, tělo tak lépe využívá srdeční rytmus a následně lépe reguluje tlak. Kromě péče o trávení a vaše srdce přispívá tato poloha také imunitnímu systému a zvyšuje jeho odolnost. Pokud čekáte miminko, asi dobře víte, že zaujmout dobrou polohu na spaní, když máte veliké břicho, je velmi obtížné. Lékaři doporučují zkusit spát na levé straně s polštářem mezi nohama. Chcete-li podpořit krevní oběh a zajistit správnou výživu vašeho dítěte, zkuste se naučit spávat v této pozici. Zároveň získáte další benefity:

  • snižuje otoky,
  • podporuje trávení,
  • ráno se probudíte odpočatá a rozzářená.

V tomto životním období je kvalitní spánek nedocenitelný, pokuste se proto odpočívat co nejčastěji.

👍 Tento návod je užitečný