Sousedka smíchala ocet s horkou vodou a nalila ho do záchodu. Po chvíli působení, jsem nevěřila vlastním očím

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Nažloutlý vodní kámen působí v záchodové míse opravdu odpudivě. Jde vlastně o vysrážený povlak uhličitanu vápenatého, který vytváří usazeniny a časem dokáže ucpat i potrubí.

Ocet

Ocet působí jako dezinfekce i rozpouštěč vodního kamene. Můžete ho použít na množství povrchů, a to jak v kuchyni, tak i v koupelně. Jeho aplikace při čištění WC může mít různé podoby. 

Nejúčinnější postupy

Velmi efektivní je nalít čistý ocet do čerpané WC mísy, ve které ho necháte působit co nejdéle. Pak mísu vydrhněte kartáčem a spláchněte. Chcete-li odstranit vodní kámen ze splachovací nádržky, bylo by dobré, nechat v ní ocet působit přes noc a pak propláchněte horkou vodou. Předtím nádržku vypusťte a zastavte přívod vody, aby mohla účinná síla octa působit v co nejkoncentrovanější podobě. Ráno pak stačí alespoň dvakrát po sobě spláchnout. Preventivně budete bojovat proti vodnímu kameni i tak, že čas od času přilijete k vodě do nádržky trošku z octa.

Ocet s toaletním papírem

Na další efektivní octový trik budete potřebovat kromě octa i toaletní papír, jehož kousky necháte octem nasáknout. Odčerpejte vodu z WC, vnitřní stěny mísy přetřete suchým hadrem a pak na vnitřek WC nalepte tyto octové kousky toaletního papíru. Nechte je působit co nejdéle. Jde tu o cílené čištění vnitřních stěn WC mísy, které odolávají všem snahám o odstranění vodního kamene. Po dostatečně dlouhém působení kousky papíru odstraňte, mísu dočistěte kartáčem a spláchněte.