Snižte riziko vzniku rakoviny za pomoci jednoduchého nápoje

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2020

Stále častěji se ozývají hlasy, které tvrdí, že rakovina může vzniknout jen v kyselém prostředí, stejně jako většina chronických onemocnění. To by znamenalo, že v zásaditém prostředí tyto nemoci nemají šanci vzniknout. Zásadité prostředí se vyznačuje hodnotou pH nad 7,36. Zásaditého prostředí v našem těle můžeme dosáhnout díky pití zásadité vody. Tento nápoj obsahuje jen tři lehce dostupné složky a jeho požití je naprosto bezpečné.

Dokáže neutralizace kyselého prostředí v našich tělech zamezit vzniku nemocí? Ano!

Konzumace zásadité vody pomůže našemu tělu postavit se proti vzniku nejrůznějších nemocí, za zmínku stojí i skutečnost, že tímto způsobem hned ráno najedeme na pitný režim, který se nám potom lépe udržuje během celého dne. Pro přípravu nápoje budeme tedy potřebovat:

  • 1 citron,
  • 2 l čištěné filtrované vody,
  • 1 lžíci růžové himalájské soli.

Všechny tři ingredience nalejeme do skleněné nádoby, ideálně velké zavařovací sklenice k víčkem. Necháme ji stát přes noc. Ideální je každé ráno nalačno vypít tři sklenice takto připravené vody.

Jak funguje proti rakovině samotný citron?

Když pomineme nutnost změnit kyselé prostředí v těle za zásadité, zajímavá je také skutečnost, jak proti rakovině funguje samotný citron. Vědecké výzkumy totiž narazily na zajímavou skutečnost. Objevili totiž MCP, což je sacharid obsažený v citronu. Studie prokázaly, že může bránit šíření rakoviny prsu, prostaty, jater, kostí a kůže. Limonoid je chemická látka přítomná v citronu, která je schopná zpomalit růst nádorových buněk. Vitamin C a další antioxidanty obsažené v citronu pomáhají zabránit volným radikálům, aby poškozovaly buňky, které mohou vést k rakovině. Pokud tedy nejste fanoušky slané vody nebo se vám zdá každodenní příprava zásaditého nápoje příliš náročná, může pro vás být řešením pravidelné pití obyčejné vody s citronem.