Snižte nebezpečný cholesterol pomocí celeru a grapefruitu!

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Dnešní uspěchaná doba sebou přináší stres a také ztížené podmínky pro udržování zdravého životního stylu. Není tedy divu, že řada lidí nevěnuje pozornost kvalitě své stravy, nedostatečně spí a nevyvíjí tolik potřebnou pravidelnou fyzickou aktivitu. To vše se pak bohužel odráží na lidském zdraví, zejména na funkci oběhového systému a na hladině cholesterolu.

Divili byste se však, jak zdánlivě malá změna vašich stravovacích návyků může pomoci snížit hladinu lipidů v krvi a v neposlední řadě také krevní tlak.

Zázrak jménem celer a grapefruit

Výše uvedenou malou změnou, která vám však ze zdravotního hlediska opravdu pomůže, je obohacení vašeho jídelníčku o celer a grapefruit.

Pokud jde o celer, obsahuje unikátní sloučeninu, která stojí za jeho výraznou chutí a vůní. Díky této sloučenině funguje celer jako přírodní prostředek pro snížení krevního tlaku a je tak velice vhodný pro pacienty postižené hypertenzí. Rozšiřuje totiž cévy a zvyšuje jejich pružnost, což přispívá k dosažení optimálních hodnot krevního tlaku. Celer má také močopudné účinky, což znamená, že čistí ledviny, a pomáhá také k odplavování toxických látek z krve.

Nad rámec výše uvedeného má celer řadu dalších pozoruhodných zdravotních účinků:

  • pomáhá v boji proti obezitě
  • reguluje sekreci žaludečních šťáv
  • pomáhá v boji proti nádorovým onemocněním
  • má protizánětlivé účinky
  • snižuje riziko cukrovky
  • snižuje riziko tvorby žaludečních vředů, a
  • pomáhá proti nespavosti.

Grapefruit obsahuje antioxidační látky zvané flavonoidy, díky kterým pozitivně působí na fungování metabolismu a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Účinný je také při léčbě cukrovky.

Grapefruit však také například příznivě působí na správnou funkci ledvin a upravuje hladinu cukru v krvi.

Jak kombinace celeru a grapefruitu funguje

Z výše uvedených vlastností celeru a grapefruitu je zřejmé, že společně tvoří velice účinnou přírodní léčivou směs, která pomáhá zejména při redukci hmotnosti díky svému vlivu na snížení hladiny cukru v krvi a dále při snižování hladiny nebezpečného cholesterolu.