Sněmovna schválila pandemický zákon. Co to znamená pro obyčejné občany?

0
(0)

Dalibor , 18. 02. 2021

Dnes ( 18.2.2021) proběhla v České republice momořádná schůze, kde ve Sněmovně přijali nový zákon. Jde o pandemický zákon,
který umožní ministerstvu zdravotnictví dělat rozhodnutí uzavírat většinu obchodů a služeb v celé České republice. K tomu, aby
tato rozhodnutí dělala již nebudou potřebovat nouzový stav, jako tomu bylo do teď. Na znění celého pandemického zákonu
shodla naše Vláda s opozicí. 

Příští pátek by měl u nás končit nouzový stav, a to i přes to, že odborníci i politici se na tento fakt koukají s prsty přes oči.
Podle čísel nakažených a podle úmrtí to nedopuručují. 

Na tomto zákonu se shodl premiér Andrej Babiš a Vláda, a to dokonce i s většinou opozičních stran. 

Pro tento zákon hlasovalo 132 poslanců ze všech stran, jen ne poslanci ze strany SPD, kteří jsou pod křídly Tomia Okamury. Část členů KSČM se zdržela hlasování. 

Co to znamená pro podnikatele, kteří mají své obchody nebo nabízí svoje služby ostatním občanům tohoto státu? Bude probíhat odškodňování, které by podle všeho měla nahradit společnostem a fyzickým osobám reálnou škodu, která byla způsobená těmito opatřeními.  Samozřejme na vše budou muset mít lidé i společnosti důkazy a prokázat tak vše, aby měli nárok na kompenzaci. 

Nyní bude následovat klasický postup. Předlohu zákona a jeho znění musí posoudit Senát a pokud ho jeho horní komora shválí a podepíše prezident Miloš Zeman, mohla by jeho platnost nabýt příští týden. 

Ministerstvo zdravotnictví bude mít tedy kontrolu jak celostátně, tak i regionálně. Může omezit konkrétní akce, veřejná místa, provoz obchodů a služeb a tak dále. 

zdroj: novinky.cz

 

👍 Tento návod je užitečný