Hrnková bublina "Cik Cak" s borůvkami, kterou po mě chtějí všichni známí, než přijedou na návštěvu.

0
(0)

Dalibor , 17. 06. 2021

Jak připravit výborný dezert pro rodinu a přátele, když neumíte vařit a péct? Tady je recept, díky kterému zvládne vytvořit borůvkovou buchtu opravdu každý bez znalostí cukrářského umění. Postačí si připravit hrnek nebo nádobu o objemu 350 ml, který bude sloužit na měření surovin. Věřte, že za pár minut budete mít hotovo a ta dobrota! Teď jen vyzkoušet, jak by taková buchta chutnala namísto s borůvkami také s červeným nebo černým rybízem, jostou či angreštem!

Ingredience

Co budete na přípravu hrnkové borůvkové buchty kromě zmíněné nádoby na odměřování 350 mililitrů potřebovat? Připravte si:

  • mouka – 2 šálky
  • vlažné mléko – 1 šálek
  • moučkový cukr – 1 šálek
  • prášek na pečení – 1 balení
  • olej – ½ šálku
  • vejce – 4 ks
  • čerstvé borůvky – 1 l
  • sůl – špetka

Příprava

V hluboké misce vyšlehejte žloutky s cukrem (milovníci vanilky mohou přidat vanilkový cukr) a postupně přidejte olej a vmíchejte prosátou mouku. Až bude směs příliš hustá, přidejte mléko, na závěr vsypte prášek do pečiva a dobře zamíchejte, aby nevznikly hrudky.

Ve skleněné nebo kovové misce vyšlehejte z bílků tuhý sníh, osolte špetkou soli. Nyní pomocí lžíce vmíchejte sníh do připraveného těsta. Dokonale promíchejte, aby se všechny ingredience spojily.

Nyní si připravte hluboký plech, který vymažte máslem nebo margarínem, vysypte formu moukou nebo krupičkou a vlijte těsto rovnoměrně, aby bylo také ve všech rozích. Rozprostřete po povrchu čerstvé borůvky, můžete je jemně zatlačit do těsta. Plech vložte do předem vyhřáté trouby na 180 °C asi na 20-30 minut. Po prvních 20 minutách pravidelně kontrolujte, zda se buchta nepřipaluje. Servírovat můžete s kopečkem zmrzliny a lžící šlehačky.

Využijte i jiné zahradní a sezónní ovoce

Neskonalou výhodou této hrnkové buchty je snadná příprava a velká variabilita, použít můžete jakékoli čerstvé, ale i kompotované ovoce. Výborné jsou třešně, višně, meruňky nebo broskve. U drobného bobulovitého ovoce přidejte trochu cukru navíc, protože bývá kyselejší.