Sazenice rajčat posypala touto přísadou a její úroda byla obrovská. Zkuste ji použít i vy.

0
(0)

Dalibor , 17. 05. 2021

Myslíme si, že rajčata miluje snad každý. Především ta malá, sladká rajčátka zvané cherry, která jsou třešničkou na dortu v lahodném letním salátu. Navíc tato nejen lahodná, ale oblíbená zelenina vám může nabídnout řadu zdravotních výhod. Jestliže si chcete vypěstovat vlastní rajčata bez pesticidů plná vitamínů, máme pro vás trik na rychlejší pěstování. 

Pěstování rajčat

Rádi bychom vám prozradili, jak lze vypěstovat rajčata jednoduchým a poměrně rychlým způsobem. Plody rajčat budou vynikající a nanejvýš chutné. Zamilujete si je vy i vaše rodina. A co je velkou výhodou? Že nebudou obsahovat žádné chemické látky. Trik spočívá v jednom zásadním a jednoduchém kroku, ke kterému využijete jedno přezrálé rajče, které byste zřejmě stejně vyhodili.

Pro výsadbu budete potřebovat

  • Kompost
  • Substrát pro rajčata
  • Velký květináč
  • Nůž
  • Přezrálé rajče

Květináč by měl mít alespoň deset i více litrů. Pokud takový květináč nemáte, klidně použijte i nějaký starší kýbl či hrnec. Vámi zvolenou nádobu naplňte do půlky hlínou a nasypte i kompost. Nyní je na čase nakrájet rajče na tenké plátky. Umístěte plátky rajčat na substrát a zasypte je hlínou. Netlačte na substrát, plátky musí být pokryté velmi jemně. Zalijte rajčata tak, aby byla hlína vlhká, nikoliv mokrá. 

První klíčení

Prvního klíčení se dočkáme brzy, to je za jeden až dva týdny. Záleží na teplotě a poskytnuté zálivce. V hrnci se může objevit až šedesát sazenic, ale i méně. Jakmile se objeví malé sazeničky, musíte je rozsázet, pokud byste to neudělali, postupně by sazenice uhynuly. Zasaďte každou sazenici do svého květináče. Jakmile budou sazenice velké, můžete umístit dvě rostliny vedle sebe, ale to jedině tehdy, pokud jim poskytnete alespoň dvacetilitrový hrnec, květináč či kýbl. Tento jednoduchý trik zvládne každý a nemusíte se zabývat neustálým přesazováním a sháněním semen.