Smíchejte tyto dvě ingredience a sledujte, co se stane: Hlavní přísadu máte všude kolem zcela zdarma. Tyto účinky jsou však k nezaplacení

0
(0)

Dalibor , 17. 06. 2020

Kopřiva je nejlepší prostředek na čištění krve. Má pozitivní vliv i na slinivku a snižuje cukr v krvi. Tato rostlina léčí i nemoci a záněty močových

cest. Je výborným diuretikem a prostředkem pro prevenci anémie.

Léčivý sirup

V kombinaci s dalšími přísadami si můžete doma vyrobit tento léčivý a velmi chutný sirup.

Potřebujeme:

  • 1 kg kopřivových listů
  • 2 citrony
  • 2 jablka
  • 1/2 kg medu
  • želatinu

Postup:

Jablka si omyjte, očistěte, nakrájejte na menší kousky a dejte do mixéru.

Přidejte umyté kopřivové listy, citrónovou šťávu a vymixujte na hladkou hmotu. Želatinu si připravte podle návodu a přidejte do směsi spolu s medem. Zatímco je hmota teplá, naplňte ji do sterilizovaných sklenic. Užívejte 2 polévkové lžíce před každým jídlem.

Kopřiva je také velmi užitečná při léčbě jater a žlučníku, poruch spánku, nádorů jater, žaludečních křečí, vředů a při plicních onemocněních. Pomáhá i při virových a bakteriálních infekcích. Pokud trpíte anémií a jste stále unavení, kopřiva je přesně to, co vám pomůže!

Pokud budete užívat tuto kopřivovou kúru, pocítíte příliv energie a budete překypovat zdravím!

Čistý kopřivový med

Nejvíce živin obsahuje kopřiva mladá, co lidová medicína umí již odedávna. Během procházky v lese si lze nasbírat kopřivy rostoucí daleko od silnic. Doma se musí opláchnout a umlít na mlýnku na maso. Kaši důkladně vyždímáme přes čistou gázu a šťávu smícháme s tekutým medem v poměru 40% medu - 60% kopřivové šťávy. Nalijeme do sklenic, zavíčkujeme a uchováváme v chladničce. Užíváme nejlépe ráno 1-2 lžíce kopřivového medu rozpuštěného ve sklenici vody se šťávou z poloviny citronu.

Dětem dáváme dvakrát denně lžičku po celou zimu.

Kopřivový med dodává mnoho vitamínů a minerálů velmi užitečných pro zdraví.

Kromě toho čistí krev od toxinů, zlepšuje její je složení (urychluje obnovu červených krvinek) a ředí ji. Užívání této směsi léčí anémii a posiluje imunitu. Zejména se doporučuje ženám, které trpí příliš silnou menstruací.