Smíchejte hřebíček s Alpou a ulevte si od bolesti zubů, nachlazení i střevních problémů? Dokonalý domácí lék

0
(0)

Bláha Tomáš , 01. 02. 2019

Hřebíček je kořením, které asi každý dobře zná. Původ tohoto koření pochází z Moluckých ostrovů. Hřebíček využíváme především v kuchyni jako koření. Je velmi známý svým aroma a proto je často součástí různých aroma směsí.

Hřebíček

Hřebíček je koření, které je velmi významné i pro svou nasládlou chuť. Pokud budete zkoušet tento trik doma, ujistěte se, že máte dobrý hřebíček, protože hřebíček s tmavěhnědou nebo dokonce černou hlavičkou už není zcela vhodný.
Po celém světě je hřebíček využíván v gastronomii, ale málo lidí ví, že jeho pravé a možná primární účinky jsou lékařské.

Hřebíček jako lék

Funguje jako desinfekce a má znecitlivující účinky. Proto už jste možná našli v našich článkách, že hřebíček je výborný například na bolesti zubů. Hřebíčková silice tlumí bolest zubních nervů a pomáhá tak i s léčbou.

Výhody hřebíčku

* antibakteriální látka
* přírodní repelent proti všemu možnému hmyzu
* ulevuje při trávení
* umí zrychlit metabolismus, tudíž pomáhá i při hubnutí
* uvolňuje dýchací cesty

Pomoc při problémech se střevy

Stačí smíchat 2 lžíce lněných semínek se lžičkou sušeného hřebíčku a umlít. Ráno konzumujeme 2 lžičky před snídaní. Užíváme takto po dobu 3 dnů, pak na 3 dny vynecháme a pokračujeme po dobu 3 týdnů ve stejném systému.

Bolest zubů

Směs 10-15 hřebíčků zalitých ve 100ml Alpy. Tuto směs nechte týden louhovat a tuto směs použijte na bolavé zuby. Vyplachujte a potírejte postiženou oblast.

Proti kašli

Smícháme 60ml Alpy a 25 hlaviček hřebíčku a necháme louhovat 24 hodin. Před spaním si dáme jednu lžičku a necháme povalovat v ústech.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)