Smícháním jedlé sody a medu získáte skvělou masku

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

Vyzkoušeli jste někdy smíchat jedlou sodu s medem a natřít si tuto směs na obličej? Obě suroviny s vaším tělem provedou zázraky, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Jedlá soda má zkrášlující účinek, med zase pokožku krásně zjemní. Jak na domácí recepty si ukážeme v následujícím článku.

Stačí na 15 minut nanést na obličej a za pár dní budou změny vidět

Tento recept se hodí na problematickou pokožku. Odstraňuje akné, tmavé kruhy i černé tečky. Hodí se tak pro každou ženu a výroba masku není složitá. Jedlá soda s medem čistí pokožku, zbaví ji odumřelých buněk a také usazenin, které se dříve nebo později na pleti projeví nevzhlednými tečkami nebo skvrnami. Již po prvním použití masky bude vaše pokožka hladší a svěžejší.

Med je navíc známý svými antibakteriálními vlastnosti, navíc skvěle působí proti vráskám. A jak na to? Na výrobu si připravte:

  • 4 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíci medu
  • 2 lžičky vody (klidně i méně, záleží, jak hustou masku chcete)

Nejdříve si jedlou sodu nasypte do skleněné misky, přidejte med a pomalu přidávejte vodu. Míchejte až do zhoustnutí, jaké potřebujete.

Ještě před nanesením masky si obličej důkladně vyčistěte

Aplikovat masku byste měli na čistý obličej. Odstraňte z něj make-up jak jste zvyklí, opláchněte vodou a pečlivě usušte. Poté naneste masku a nechte 10-15 minut působit. Nakonec umyjte teplou vodu a usušte, ale pozor, ručníkem si netřete obličej moc hrubě, aby pokožka byla opravdu vyživená a nezčervenala.

Pokud budete masku aplikovat několikrát týdně, uvidíte, že vaše pokožka bude vypadat hladší, protože med vyhlazuje vrásky a přispívá k celkové regeneraci pokožky. Masku si navíc můžete udělat také z jiných prostředků, které najdete doma, například z jogurtu nebo mléka. I tyto mléčné výrobky mají blahodárný vliv na naši pokožku. Stejný účinek mají také na suché ruce nebo nohy, které si můžete do mléka klidně na několik minut namočit.