Vánoce se blíží a my vám ukážeme nejlepší triky, které během těchto svátků určitě využijete.

0
(0)

Dalibor , 25. 11. 2020

Nabídneme vám několik zajímavých tipů, o kterých možná ani nevíte, a které z Vánoc mohou udělat oblíbené období plné pohody. Některé jsou originální, s jinými si můžete ušetřit spoustu peněz a času.

Využijte staré letáky nebo láhve od kečupu

Pokud nevíte, do čeho zabalit vánoční dárky, a balicí papír už vás nebaví, můžete si snadno sehnat lesklý papír. Pokud máte balicí papíry neustále zamotané do sebe, pomoci může rolička toaletního papír a alobal. Roli rozřízněte uprostřed a zakryjte ji alobalem. Položte ji na roli papíru a už si s ním nebudete muset dělat starosti.

Jestli jste si nakoupili pohlednice nebo dopisní papíry a chcete potěšit své přátelé vánočním přáním, ale už nemáte obálky, zkuste využít staré novinového letáky. Teď před Vánocemi jich bude všude spoustu a vy budete originální. Lahve kečupu vám na Vánoce také přijdou vhod. Můžete je využít jako lahve na domácí Baileys, likérem můžete obdarovat svoje příbuzné. Stačí na lahev ještě dopsat osobní vzkaz.

Jestli se letos chystáte koupit umělý vánoční stromek a ne borovici jako obvykle, i tak si můžete snadno přivodit vůni tohoto stromu. Kupte si éterický olej z borovice a několik kapek dejte do aromalampy nebo na ventilační jednotku. To vám zajistí stálou vůni borovice.

Už nemusíte kupovat drahé ozdoby na stromeček

Doma si společně s dětmi můžete vyrobit vánoční ozdoby. Pomoci vám může samotvrdoucí hmota, na kterou potřebujete jen kukuřičný škrob, jedlou sodu a vodu. Nezapomeňte do vykrajovaných ozdob udělat dírku, ať je máte na stromek jak pověsit. Použít můžete i potravinové barvivo, které vaše výrobky oživí.

Vánoční přání si můžete vyrobit pomocí kousků izolepy a staršího balicího papíru. Papírové hobliny si snadno můžete udělat pomocí škrabky na brambory.

Udělejte si letošní Vánoce plné klidu a pohody, nehoňte se za dárky ani za dokonalou výzdobou. Raději se věnujte svým rodinám, společným aktivitám a další příjemným činnostem, díky kterým si vánoční svátky užijete naplno.