Slupky z domácích okurek nikdy nevyhazujte: Tady jsou věcí, které dokažou a vy jste o nich možná vůbec nevěděli!

0
(0)

Dalibor , 08. 06. 2020

Slupky z okurek při přípravě salátů nejčastěji končí v koši.

Měli byste však vědět, že se dají skutečně skvěle využít pro vaše zdraví a domácnost.

Navíc zbaví vás dotěrného obyvatele vašeho obydlí, který se začne stahovat do vnitřku již s prvními paprsky jarního sluníčka a často přetrvá až do konce podzimu.

Nevyhazujte je, na toto vše se vám perfektně hodí

Všechny odřezky z okurek jsou naprosto skvělé jako osvěžovač vzduchu - stačí je dát do hrnce s vodou, přidat trochu citronu a povařit. Mají velmi jemnou a příjemnou vůni, která zvláště v létě osvěží, přelijte do láhve s rozprašovačem a můžete si užívat svěží a příjemnou vůni. Slupky od okurek dodají také neuvěřitelný lesk tmavým koženým botám - stačí je jen potřít a následně vyleštit.

Už žádné vrzání dveří. Stačí, když projdete po vrzajících částech vnitřní stranou slupky a máte opět tichou domácnost.

Přetřete ní zrcadlo v koupelně a to se nebude mlžit

Mravenci budou klidit z domu

Udrží mravenci mimo vašeho domu. Alkaloidy v okurkách slouží jako přirozený odpuzovač mravenců, dokonce najdete je iv odpuzovač mravenců z obchodu. Najděte místa, přes které mravenci obvykle vstupují do domu, a přejíždějte po nich vnitřní stranou slupky - nevynechejte práh, zárubně, nebo parapetu. Opakujte každých několik dní. Nezapomeňte, že hořké domácí slupky z okurek jsou na tuto práci nejlepší!

Jak to funguje?

Slupka obsahuje látku (chemickou sloučeninu), která je pro mravence toxická a silně jejich odpuzuje. Jde vlastně o jakýsi obranný mechanismus - mravenci nebudou držet tam, kde tuto sloučeninu cítí. Navíc látka naruší jejich schopnost orientovat se v prostoru a tedy přerušíte tak jejich jejich cestičky u vás doma. Nejsilnější jsou tyto látky v domácích a chemicky neošetřených okurkách.

Pro zdraví a krásu

Uklidní a vyčistí pokožku do hloubky. Dejte do mixéru slupku z 2-3 okurek, hrst čerstvé máty, lžíci citrónové šťávy a vaječný bílek. Aplikujte směs na čistou tvář, nechte 15 minut působit a opláchněte teplou vodou. Pak už jen naneste váš oblíbený hydratační krém.

Pokud jste měli těžký den v práci, nebo jste se probudili s oteklými očima, slupky vám také perfektně poslouží. Stačí, když si je dužnatou stranou přiložíte na víčka a okolí očí. Nechte působit alespoň 15 minut a bude mít nejen svěží a rozjasněnou pleť, ale ztratí se otok a pocit těžkých víček. Pro stejný uklidňující efekt na pokožku se doporučuje slupky přidat i do koupele ve vaně. Tělo uvolní esenciální oleje, které mají ošetřující a osvěžující účinek.

Okurkové slupky obsahují nerozpustnou vlákninu, což zlepšuje vylučování. Pomáhá potravě hýbat se přes trávicí systém rychleji a lépe.