Sledujte jak nemoci mizí po tom, jak si začnete jednou týdně máčet nohy v této lázni!

0
(0)

Dalibor , 14. 01. 2020

Trápí vás různá onemocnění, od infekcí a zánětů, přes kožní onemocnění, zápach nohou, bolesti v krku, trávicí problémy, potíže s dýcháním až po nadváhu?

Dnes vám prozradíme recept na jeden úžasný koupel nohou. Pokud ho začnete provádět pravidelně alespoň jednou týdně, nepotrvá dlouho a mnohé z uvedených zdravotních problémů samy od sebe vymizí.


Zázračný ocet a jeho účinky na tělo


O octem, ať už klasickém nebo jablečném, jste už určitě slyšeli, ale zřejmě v souvislosti s jeho konzumací. To však není jediný způsob, jak vám dokáže zlepšit zdraví.

Kromě využití octa při vaření či čištění, dá se využít i jiným způsobem a to ve formě koupele na nohy.

Ocet je kyselá látka, která je schopná z vašich nohou odstranit různé bakterie, plísně a mykózy.

Navíc přes pokožku působí uklidňujícím na nervová zakončení a jejich stimulací v rámci relaxace pak i na zbytek těla.

Příprava nožního koupele
Na nožní koupel budete potřebovat tyto věci:

  • 1 díl octa
  • 2 díly vlažné vody
  • běžný lavor

Postupujte následovně:

1. Do lavoru nalijete jeden díl octa a dva díly vlažné vody. Následně si před samotným koupelí omyjte nohy vodou a mýdlem.

2. Pak si nohy vložte do koupele a v pohodlí relaxujte.

3. Doba namáčení je obvykle 10 až 15 minut, to však bude záležet také na závažnosti onemocnění nebo zdravotního problému.

4. Při vážnějších zdravotních problémech můžete lázeň prodloužit na 20 až 25 minut, případně zvýšit frekvenci namáčení na 2 až 3 krát týdně.

5. Po koupeli si nohy vysušte. Pokud chcete, můžete si je předtím ještě ošoupat škrabkou, abyste odstranili z chodidel ztluštělé vrstvy pokožky a následně je opláchněte v čisté vodě.

Ocet sice poměrně silně zapáchá, ale po skončení koupele se nemusíte bát, že vám po něm bude cítit nohy.

Zápach nohou se brzy vytratí.

Do koupele je možné si pro lepší vůni přidat i pár kapek éterických olejů nebo nějaké aromatické bylinky jako levandule, tymián a podobně.

Závěr
Nezapomínejte, že nožní lázeň nepůsobí příznivě pouze na pokožku nohou při odstraňování bakterií a mykóz, ale doslova na celé tělo.

Pomůže vám zbavit se i mnoha jiných zdravotních problémů, které jsme zmínili v úvodu našeho článku. Vyzkoušejte ho a určitě neprohloupíte!