Slavný lékař už nemohl mlčet: „Lidé bez roušky plivají do tváře onkologickým pacientům“

0
(0)

Dalibor , 28. 10. 2020

Téměř každá situace si najde jedince, kteří stojí proti názoru většiny, a to i proti názorům odborníků. Již mnoho lékařů se vyjádřilo k jednání skeptiků ve věci viru Covid-19. Jeden z lékařů už ale nemohl mlčet. Vyslovil silná slova vůči lidem, kteří v současné situaci odmítají nosit roušky. Specialista je srovnává s lidmi, kteří se smějí pacientům s rakovinou.

Lékař se rozhodl promluvit, protože už nemohl déle mlčet. Známý lékař se obrátil na všechny lidi, kteří popírají existenci hrozby koronaviru a odmítají mimo jiné nosit ochranné prostředky, jako jsou roušky nebo štíty. Své rozhořčení se rozhodl již neskrývat a dát jasně najevo, co si myslí.

Zpověď na sociálních sítích

Doktor Dawid Ciemięga, který denně seznamuje Poláky s různými zdravotními problémy na sociálních sítích, se rozhodl otevřeně hovořit o koronaskepticích. Muž vyjádřil své rozhořčení nad postojem lidí, kteří popírají existenci Covid-19 a odmítají nosit roušky. Jeho vyjádření zní:

  • „Pro ty, kteří si myslí, že Covid-19 je fikce – co bych měl od vás vyřídit matce pacienta, která je nyní na oddělení infekčních chorob s koronavirovou pneumonií? Manžel ženy i její děti mají infekci Covid-19. Vymysleli si to? Je to fikce?“
  • Jejich chování srovnává s lidmi, kteří by chodili na onkologická oddělení a smáli se pacientům s rakovinou a poukazovali na to, že nemoc určitě simulují.

Reakce byly pozitivní

Pod videem Dawida Ciemięgy se objevilo mnoho slov podpory a uživatelé sociálních sítí v komentářích argumentují, že nošení roušek jim neubližuje a nevidí důvod, proč tak neučinit. „Masku nosím 10 hodin denně v práci a na cestě domů. A je mi s ní dobře, i když trpím na migrény. Můj dobrý kolega z práce byl nemocný 4 dny a alespoň mohu doufat, že to není moje chyba,“ napsal jeden z uživatelů do komentářů. Podobně se vyjádřilo mnoho ze sledujících, což je skvělá zpráva.