Skvělé triky, které z vás udělají královnu kuchyně

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Vaření, pečení, servírování, toto jsou činnosti, které děláme v kuchyni dnes a denně. Postupem času si každá z nás najde postupy, které ji práci ulehčí nebo urychlí. Také přicházíme se svou troškou do mlýna: přinášíme několik tipů, díky kterým bude vaše jídlo chutnější než kdykoliv předtím.

Vychytávky pro přípravu masa a ryb
Když vaříte pikantní omáčku k pečeni či k jinému masu, vyzkoušejte do hrnce přidat špetku instantní kávy. Tento malý trik přidá omáčce na pikantnosti a také zvýrazní celkovou chuť pokrmu. Pokud vaříte guláš a chcete, aby bylo maso rychle měkké, přidejte do hrnce jednu polévkovou lžíci octa. Pokud chcete zjistit, zda je ryba čerstvá, vložte ji do misky se studenou vodou. Jestli bude klesat ke dnu, je čerstvá a vhodná ke konzumaci. Pokud chcete očistit rošt nebo pánev, na které jste opékali rybu, nejlépe uděláte, pokud použijete ocet. Povrch dokonale očistí a absorbuje nepříjemný zápach.

Příprava a uchovávání mléka

Máte strach, že se vám brzy zkazí mléko? Vyzkoušejte toto: přelijte mléko do misky a přidejte trošku soli. Tímto zabráníte kyselosti mléka a zároveň tak prodloužíte jeho životnost. Stává se vám, že se mléko občas připálí? Před jeho vařením opláchněte hrnec studenou vodou a už nikdy se vám to nestane.

Originální přílohy k jídlu a vychytávka pro přípravu palačinek

Recept pro milovníky brambor! Oloupejte dvě jablka, polijte je citrónovou šťávou a potřete máslem. Takto připravená jablka pak jen přidejte do hotové bramborové kaše se smetanou nebo mlékem. Vyzkoušejte i zajímavý trik pro velmi chutnou a výživnou rýži. Pokud rýži dusíte, vyzkoušejte tento poměr: jeden hrnek rýže a šťáva z poloviny grapefruitu. Milujete palačinky? Zkuste přidat do palačinkového těsta trochu minerálky s bublinkami. Palačinky budou mít skvělou chuť a zároveň budou neuvěřitelně nadýchané.

Další tipy a triky pro vás a vaši kuchyni

Pokud máte doma otevřené šampaňské, dejte do hrdla láhve vidličku (nikdy ale ne hliníkovou). Tento jednoduchý trik vám pomůže při uchování čerstvosti a bublinek v šampaňském. Všechny potraviny v lednici je dobré uchovávat v plastových krabičkách a obalech. Zůstanou tak déle čerstvé a vyhnete se směsi různých pachů. V takto uspořádané lednici je navíc mnohem jednodušší udržet přehled a pořádek.

 

👍 Tento návod je užitečný