Skvělá rada: TAKTO se před virem ochráníte ještě víc! Lekařka radí jak si zajistít vyšší ochranu roušky!

0
(0)

Dalibor , 24. 03. 2020

Téměř všichni se v těchto dnech usilujeme hledat osvědčené tipy na to, jak se šířením nebezpečných drobných částic koronavirus bojovat co nejúčinnější.

 

Nejběžnější variantou jsou hygienické roušky na obličej, ale ani ty nedokážou zajistit 100% ochranu.

 

Znamá Lekařka se tentokrát zaměřila na téma nezbytných roušek, protože drtivá většina populace je nucena sahat po ručně zhotovených bavlněných ochranách.

Žádný materiál však není nesmrtelný a jeho časté používání značně snižuje kvalitu zachycování nejmenších mikrobů. Bývalá markízácké proto přinesla skvělý a zároveň jednoduchý návod na to, jak se dá životnost roušky prodloužit.

Pomůcka dostupná pro každého


,,Bílý netkaný textil vložte do roušky (ať už máte ušité nebo jednorázové), zajistíte si tím vyšší ochranu! Někteří mají roušku pouze z jedné vrstvy, někteří ze dvou, tak či onak, ta druhá či třetí vrstva této textilie je pro vás velké plus, protože slouží jako filtr, podobně jako sáček do vysavače, " lekařka doporučuje koupit si v lékárně specializovanou rolku, která se dá výborně zužitkovat.

,,Je na ní 170 těch trhacích textilií, které si stříhám ještě na 4, takže mám 680, a po jednom vkládám do roušky. Po použití vyhodíte. Toto vám umí prodloužit i životnost jednorázového roušky, což je dost super neboť jejich je málo, " lekařka prosí lidi, aby nápomocnou radu šířili dále s cílem ochránit zejména rizikové skupiny občanů.