Skryté známky toho, že někde v těle máte zánět.

0
(0)

Dalibor , 23. 11. 2020

Již se nějakou dobu necítíte dobře a nevíte proč. Jeden den je vám lépe, další den se cítíte pod psa. Sem tam se vám udělá vyrážka, pak to vypadá, že na vás leze nachlazení, nebo chřipka, potom vás začne pobolívat břicho. A tak pořád dokola. Příčina může být celkem prostá, ale o to záludnější. Můžete mít v těle zánět. Je to reakce těla na nerovnováhu, napadení bakteriemi, viry, nebo psychickou zátěží. Zánět se může projevit různě. Bolí vás kloub, a přitom jste nic těžkého nedělali, někdy máte zácpu, jindy průjem. Pak se vám po těle udělají vřídky, a po pár dnech zmizí, začne vás bolet zub, atd. Zánět se projeví tam, kde je tělo nejvíce oslabené. Pokud se neléčíte, může z akutního stadia přejít do chronického, a posléze přerůst v opravdový zdravotní problém. K rozvoji zánětu může přispět nadměrná spotřeba cukru, sedavý způsob zaměstnání, nedostatek spánku, stres. Když se tyto faktory sečtou, může z toho být vysoký krevní tlak, obezita, chronické bolesti zad, kloubů. Tomu všemu se lze vyhnout, když dodržíte pár základních pravidel.

Omezení nadměrného příjmu potravy

Skoro každý z nás to zná. Přinesete si z obchodu sáček brambůrků, sáček s oříšky, sušenky. Ochutnáte pár soust, a místo abyste přestali, pokračujete do té doby, dokud není sáček prázdný. Průmyslově zpracované potraviny neobsahují tělu prospěšné výživové látky. Naopak jsou plné prázdných kalorií, nezdravých tuků, konzervantů. A protože i když konzumujete velké množství potravy, tělo hladoví. Ve snaze nebýt bez energie, si ukládá tukové zásoby na horší časy. A protože tyto potraviny obsahují látky, které tělu vyloženě škodí, musí vyvinout hodně námahy, aby jejich účinky eliminovalo. K tomu využívá zdroje z našeho těla. Když už nedokáže tyto chemikálie z těla vyloučit, nejvíce oslabené místo onemocní. Aby se nemoc nerozšířila, v místě oslabení se vytvoří zánět. Pomocí tepla a bolesti se tělo snaží porouchané místo opravit. Když vás bolí koleno, příčina může být úplně někde jinde.

Zvyšování tělesné hmotnosti až k obezitě

Když konzumujeme nadměrné množství cukru, nutíme slinivku tvořit velké množství inzulínu. Když to děláme dlouhodobě, slinivka už nestačí hormon vyrábět, a nezpracovaný cukr se přemění na tuk. Když nemáte dostatečný výdej energie, tuk se v těle ukládá. Nejvíce v oblasti břicha, stehen. Ruku v ruce s tím přichází cukrovka. Pokud jste obézní, a máte cukrovku, zánět v těle se mnohem hůř a déle léčí. Jde o to, že tuk sám o sobě vstřebává toxiny, a proto je léčba vždy delší. Velmi pomůže, když snížíme příjem cukru v potravě, a budeme se víc hýbat.

Akné, vyrážky, nehezká pleť

Stres, psychické vypětí, nedostatek spánku může v těle spustit obranný mechanismus v podobě detoxikace. A protože kůže je největší detoxikační orgán v těle, zánět se projeví vyrážkou, akné, mastnou pletí, a nezřídka i potravinou alergií na lepek a vejce. Dopřejme tělu sladké v podobě ovoce, to má i dostatek vlákniny, a když ubereme stres, přidáme pohyb, tělo se samo dokáže vyčistit.

Deprese, psychická zátěž

Je vědecky dokázáno, že deprese uvolňují v těle chemickou látku cytokin, a ta ovlivňuje mozek a nervové funkce. Tím ještě více tělo zatěžujeme. Odbouráme-li stres, zvýšíme pohyb, omezíme příjem cukru, tělo se díky svým regeneračním schopnostem dokáže samo vyléčit.