Skořice dokáže zatočit s velkou spoustou onemocnění. Má to ale jedno pravidlo! Musíte ji smíchat s tímto zlatem

0
(0)

Dalibor , 13. 04. 2021

Skořice patří mezi vynikající, voňavé a nejčastěji využívané koření v kuchyni. Lze ji využít pro dezerty, buchty, ale i na maso, omáčky a v mnoha dalších jídlech. Dokonce své uplatnění skořice najde i na zahradě, jako ochrana rostlin nebo také jako hnojivo pro dokonalý růst rostlin. To není vše! Další pozoruhodností u skořice jsou přínosy pro zdraví, které jistě nejsou malé. 

Něco málo ze studie

Bylo provedeno již mnoho studií, které poukázali přínosy skořice pro zdraví. Také bylo dokázáno, že skořice účinkuje podobně jako inzulín, díky třem obsaženým proteinům. Pouhá čtvrtka čajové lžičky každý den může snížit riziko vzniku metabolického syndromu, a to až o 30 %. Je také známo, že podporuje chuť k jídlu a uklidňuje žaludek i střeva. Ovšem u těch jedinců, kteří netrpí žaludečními vředy. Aby bylo dosaženo výše uvedených i níže uvedených přínosů, doporučujeme koupit druh skořice zvanou Ceylon, ta má vysoké výživové hodnoty i schopnosti. Dále vám může pomoci.

Srdeční onemocnění

Proti takovému onemocnění si každý den ráno smíchejte čtvrt lžičky skořice a lžičku medu. Obě suroviny si můžete dát do čaje nebo také použít místo marmelády. Tato směs sníží špatný cholesterol a ochrání vás z velké části před infarktem. Zároveň uvolní dušnost a obnoví pružnost cév.

Artritida

Trpíte tímto onemocněním? Doporučujeme smíchat dvě lžíce medu a jednu čajovou lžičku skořice. Obě suroviny smíchejte se sklenicí pitné vody. Nápoj si dopřejte každý den a vaše chronická artritida se začne po pár dnech zlepšovat. Poskytne vám úlevu od bolesti a zmírní zánět. 

Zánět močového měchýře

Dvě lžíce medu a jedna čajová lžička skořice rozpuštěná v 300 mililitrech vody, vám může pomoci s odstraněním zánětu močového měchýře a močových cest.

Imunita

Pokud si každý den dopřejete med a skořici, nejen, že se zbavíte mnoha ochoření, ale také bude vaše tělo chráněno před viry a bakteriemi. Podpoří vaši imunitu a vy se stanete odolnější vůči vnějším vlivům. Med obsahuje úctyhodné množství železa a vitamínů. Pravidelná konzumace medu posiluje bílé krvinky, které jsou odpovědné za imunitní systém člověka.

Cholesterol

Na snížení špatného cholesterolu je vhodné smíchat dvě lžíce medu a jednu a půl lžíci skořice. Obojí smíchejte ve sklenici teplé vody. Tento přírodní lék si dopřejte až třikrát denně. Metoda zabere i na chronicky zvýšený cholesterol.

Bolavé zuby

Pokud máte bolavý zub, ale ne kaz, například stažené krčky či zánět dásní, je dobré smíchat jeden díl skořice a pět dílů medu. Poté bude stačit, když směs nanesete na bolavé místo. Nanést můžete až třikrát denně.

Kožní choroby

Tyto dvě suroviny lze také použít na kožní potíže nebo na všechny druhy dermatitidy. Působí i na atopický ekzém a na pásový opar. Bude stačit, když nanesete směs na postižené místo a necháte alespoň dvacet minut působit.

Nachlazení

Skořice a med budou také společně bezpochyby bojovat proti nachlazení. Doporučujeme po dobu tří dnů konzumovat čtvrt lžičky skořice a jednu polévkovou lžíci teplého medu. Tímto způsobem můžete vyléčit nachlazení, chronický kašel a zároveň pročistit průdušnice a průdušky. Hleny v průduškách se začnou uvolňovat a tímto způsobem pročisťovat. 

Žaludek

Med a skořice dokážou chránit před žaludečními vředy. Konzumujte jednu lžíci skořice a dvě lžíce medu před obědem. Zabráníte tak tvorbě nadměrných žaludečních kyselin a to i po tučnějším jídle.

Ztráta hmotnosti

Pokud chcete zhubnout, med a skořice je skvělým podporujícím prostředkem. Doporučujeme každé ráno půl hodiny před vydatnou snídaní plnou bílkovin vypít šálek s vodou, medem a skořicí. Ztráty hmotnosti docílíte pravidelnou konzumací těchto dvou surovin. Ovšem nezapomeňte na pravidelný pohyb a zdravou stravu.

Chronická únava

Cukr nacházející se v přírodním medu pomáhá udržovat energii. Oproti jiným a rafinovaným cukrům bude vaše energie trvat delší čas. Konzumujte med a skořici v poměru jedna ku jedné. Dopřejte si jednu dávku ke snídani a další ve tři hodiny odpoledne.