Bulky v podpaží kvůli používání deodorantu. Jaké nemoci může tento přípravek proti potu skutečně způsobit?

0
(0)

Dalibor , 03. 11. 2020

Mnoho lidí se snaží zbavit přirozeného zápachu pomocí různých antiperspirantů a deodorantů. Antiperspirant či deodorant ovšem ucpává póry solemi hliníku a dalšími škodlivými látkami, které umožňují bakteriím snadný vstup do těla. To rozhodně nechce a může to vést i k dost vážným zdravotním komplikacím, a to jen proto, abyste před ostatními nepáchli. Navíc se ukázalo, že většina deodorantů způsobuje nemoci, jako:

  • rakovina,
  • Alzheimerova choroba,
  • neplodnost a mnoho dalších.

Přírodní deodorant

Na trhu v současnosti můžete najít mnoho značek a produktů, které jsou naprosto přírodní, nejsou testované na zvířatech a mají veganské složení. Hodně lidí si stěžuje, že přírodní antiperspiranty nefungují. Je pochopitelné, že výrobci své produkty neustále zlepšují a již teď najdete produkty, jako jsou například produkty britské společnosti Schmidt's, které skutečně fungují, a můžete si vybrat hned z několika variant. Máte ale i jinou možnost, a to 100% přírodní a mnohem levnější.

Stačí jediná surovina

Místo deodorantu můžete snadno použít obyčejnou limetku. Skladujte ji v chladničce zabalenou do obalu na potraviny a použít ji můžete hned několikrát. Chcete-li ji použít příště, odkrojte malý kousek limetky, abyste mohli přiložit na tělo čerstvou část, ze které získáte chladivou tekutinu. V případě jakýchkoli zdravotních problémů se předem poraďte s lékařem, jinak si můžete poškodit zdraví. Pro některé bude limetka příliš silná a může jim poškodit pokožku.

Tato surovina má samozřejmě svůj důvod. Jistě jste si sami všimli, že citrusy se často používají nejen v antiperspirantech, ale také v čisticích prostředcích. Důvod je velmi jednoduchý. Jsou totiž nejen plné vitamínů, ale také mají antiseptické účinky, které se skvěle hodí i pro pohlcení nepříjemných pachů, které vznikají během pocení, a to především při sportu.