Šest varovných příznaků, které značí problémy s játry.

0
(0)

Dalibor , 17. 10. 2020

Játra jsou největším orgánem lidského těla. Jejich hlavní funkcí je eliminace škodlivých látek v našem organismu. Produkují také látky nezbytné pro přežití buněk. Pokud se ke svému tělu nechováme dobře, játra budou jedním z prvních postižených orgánů. Přečtěte si více o některých ze signálů, které játra vysílají, když volají o pomoc.

Trápí vás bolest na pravé straně, otoky nohou nebo žluté oči? Zpozorněte!

Játra se nacházejí pod bránicí, jejich největší část je umístěna na pravé straně: pokud v této oblasti pociťujete bolest, může být způsobena játry. Ta se totiž při nesprávném fungování zvětšují, zvětšující se tlak se projevuje právě dlouhodobou bolestí.
Zdravá játra produkují bílkovinu albumin, která zhušťuje krev. Když játra nefungují dobře, albuminu je málo, krev je velmi tekutá a voda má tendenci opouštět cévy, aby se nalila do tkání. Z tohoto důvodu nohy a kotníky často přehnaně otékají.
Každý ví, že žloutnutí kůže a očí znamená žloutenku. Nažloutlá barva kůže a očního bělma je způsobena akumulací bilirubinu v krvi, což je látka tvořící se při likvidací starých červených krvinek, která je prováděna samotnými játry.

Pozor také na vznik nových alergií, únavu a bezdůvodný nárůst hmotnosti

Špatná funkce jater může chybným hospodařením s toxiny způsobit také novou alergii, často ve formě svědivých kožních vyrážek. Stejný důvod může mít i nezvyklé přibírání na váze bez zjevné příčiny. Pokud jste nezměnili svůj jídelníček ani životní styl, nechejte se vyšetřit u svého lékaře.
Játra se spolu s dalšími orgány podílejí i na výrobě energie pro celé tělo. Játra přeměňují glukózu z potravy na glykogen, který je „palivem“ těla. Když jsou játra nemocná, produkce energie je menší a dochází k pocitu přetrvávající únavy. Jak udržet svá játra zdravá?

  • Jezte zdravě.
  • Omezte příjem alkoholu.
  • Udržujte si optimální tělesnou hmotnost
  • Pozor na množství léků, které užíváte.