Seriály 90. let, který sledoval skoro každý: Jak dnes vypadají “parťáci” komisaře rexe?

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2024

Ve světě filmů a seriálů jsou nejznámějšími zvířecími herci asi kolie Lassie a německý ovčák Rex. Ne nadarmo i dnes nosí mnoho psů jejich jména. Ti dřívější narození si jistě na tyto skvosty pamatují jakoby to bylo včera.

Komisař Rex

V dnešním článku však bude řeč právě o rakouském seriály (později jako rakousko-italská koprodukce) Komisař Rex. Německého ovčáka během všech sérii dokonce hráli až 2 psy. Po boku Rexe se však za ta léta vystřídalo i mnoho "parťáky", kteří s věrným psem odhalovaly zločiny.

V tomto článku se podíváme na to jak se tito herci po letech změnily. Adaptace tohoto seriálu vznikla i na Slovensku v roce 2017 no rozhodně nesklidí úspěch jako jeho předloha.

1 Tobias Moretti jako Richard Moser (1994 - 1998)

Tento rakouský herec , který si zahrál prvního vyšetřovatele po boku Rexe má již dnes 61 let. No dříve než se stal hercem, si užíval kariéru hudebníka.

Studoval na vídeňské Vysoké škole hudby aplikovaného umění a krátce po skončení studií se stal stálým členem ansámblu mnichovského divadla pod vedením Franka Baumbauera. Aktivní tak hrával od roku 1985 do 1995 a za ten čas si vysloužil mnohé pochvaly.

Od roku 1994 účinkoval právě úspěšném seriálu Komisař Rex , za které si vysloužil až 4 ocenění. Avšak na vlastní žádost se rozhodl ze seriálu odejít. Jeho postava tak zahynula během 4. série při provádění své policejní povinnosti.

Od roku 1997 je ženatý s hobojistkou Julií Moretti (za svobodna Wilhelm) a mají spolu 3 děti.

2 Gedeon Burkhard jako Alexander Brandtner (1998 - 2001)

Po seriálové smrti Richarda Mosera se v seriálu objevil Gedeon Burkhard (51) v roli vyšetřovatele Alexandra Brandtner. Tomu při explozi zahynul pes Arko a tak už nikdy nechtěl pracovat se psím parťákem.

No když setkal Rexe vše v něm se změnilo a stala se z nich opravdu dobrá dvojka. Odkdy se Gedeon objevil v seriálu, začala stoupat i mezinárodní sledovanost komisaře Rexe.

No v seriálu se neohřál až tak dlouho, protože tvůrci chtěli roli vyšetřovatele přeobsazeno kvůli Gedeonových skandálům v jeho osobním život.

Kromě toho do roku 2007 účinkoval i ve známém seriálu Kobra 11 jako detektiv Chris Ritter. Objevil se iv kultovním filmu Quentina Tarantina, Hanebný pancharti (Inglorious Basterds, 2009). Jeho dalším zajímavým počinem byla i postava německého herce, Gustava Froehlich, ve filmu českého režiséra Filipa Renče ve filmu Lída Baarová z roku 2016

3 Alexander Pschill jako Marc Hoffmann (2002 - 2004)

Gedeona tak vystřídal během osmé až desáté série rakouský herec Alexander Pschill (50).

Ten ztvárnil velmi bystrého vyšetřovatele Marca Hoffmanna.

Bakalářský titul získal ze Cornish College v americkém Seattlu. Mimo jiné se Pschill věnuje také divadelnímu herectví a je dokonce spoluzakladatelem i uměleckým ředitelem divadla "Bronski & Grünberg" .

4 Kaspar Capparoni jako Lorenzo Fabbri (2008 - 2012)

V 11. sérii se celý příběh komisaře Rexe přesouvá z Vídně do Říma, kde si vyšetřovatele Lorenza Fabbriho zahrál Kaspar Capparoni (56).

Svou kariéru začal již v 18-ti letech jako divadelní herec. Tento italský herec si zahrál v mnoha tamních televizních seriálech či filmech. No lidé ho ve světě znají hlavně podle roli vyšetřovatele v seriálu Komisař Rex.

Jeho vášní jsou již od dětství zvířata. Shodou náhod měl už od malého chlapce vlčáka jménem Hella, který byl později vycvičený jako policejní pes.