Moje dobrá známá mi poradila, abych nevyhazoval semínka z melounu. Tady je důvod!

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

V čem tkví jejich tajemství? Semena melounu obsahují vlákninu, která je nezbytná pro správné fungování zažívacího traktu, pomáhá proti parazitům a má také antibiotické vlastnosti.  Obsahují i citrulin, který je známým antioxidantem. Rozšiřuje cévy a má pozitivní účinek v případě hypertenze, anginy pectoris a aterosklerózy.

Těmito látkami to ovšem nekončí. Již pouhých 100 g semínek spolehlivě pokryje denní dávku hořčíku. Navíc obsahují i celou řadu vitamínů skupiny A, C a B. Ty významně přispívají k udržení zdravého imunitního a nervového systému. Jsou užitečné při cukrovce a i při prevenci s ní souvisejících zdravotních komplikací. Na tom má svůj podíl v nich obsažený hořčík. Ten pomáhá regulovat metabolismus sacharidů, čímž přímo ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

Požití hrsti melounových semen zvýší hladinu vaší energie. Díky tomu budete snadněji bojovat s únavou během dne. Semena jsou rovněž bohatá na železo, což je jedna ze zásadních složek hemoglobinu, který se stará o roznos kyslíku v rámci krve po celém těle. Příznivý vliv mají i na zdraví svalů. Zabraňují jejich bolesti a nepříjemnému napětí po cvičení. Na tom má svůj podíl L-citrulin, forma citrulinu, která je živinou důležitou pro regeneraci tkání a udržení svalové hmoty.

Jak správně konzumovat semena melounu?

Potřebovat budete:

  • 1 litr vody
  • Cca 30 melounových semen

Do hrnce nalijte vodu a přidejte asi třicet semen melounu. Nechejte povařit asi 10 minut. Po této době odložte nádobu z ohně a nechte ji vychladnout. Vyvařená semena odstraňte. Výsledný nápoj nechejte vychladnout a uchovávejte v chladničce.

Vzniklý výluh můžete pít samotný, pokud je vám chuťově nepříjemný, je možné jej konzumovat s jakýmkoli přírodním džusem. Takto připravený nápoj pijte v průběhu celého dne.