Sedmidenní okurková dieta zatočí s přebytečnými kilogramy!

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Bojujete již delší dobu s nadváhou a žádné diety stále nepomáhají? Pak vyzkoušejte velice účinnou sedmidenní dietu, která je založená na konzumaci salátových okurek. Kromě toho, že pomůže zredukovat vaši hmotnost, také podpoří vaše trávení a urychlí metabolismus. Okurky rovněž zabraňují hromadění přebytečné tekutiny v těle.

Blahodárné salátové okurky

Okurková dieta má mnoho výhod. Doplníte díky ní potřebné vitamíny i minerální látky. Mimo jiné jsou okurky velmi nízkokalorické, proto jich můžete jíst v podstatě neomezené množství. Díky této dietě by se vám mělo podařit zhubnout až tři kilogramy za týden. A jaké jsou vlastně její zásady?

  • K snídani si dopřejte 200 gramů salátové okurky smíchané s bílým nízkotučným jogurtem. Porci doplňte o plátek celozrnného chleba.
  • K obědu salátovou okurku zakomponujte například do zeleninového salátu s tuňákem. Ten lze doplnit vařenými vejci, nebo opečeným bramborem.
  • K večeři si dejte lehký přírodní salát z okurky a kousek libového masa (kuřecí, krůtí).

Salátovou okurku je nutné zakomponovat do každého jídla během dne, proto je jen na vaší fantazii, jak se toho chopíte. Určitě se držte dietních potravin a omezte nezdravé tuky a sacharidy. Nevhodné je hladovět. Tělo potřebuje dodat potřebnou energii. Do kombinací s okurkou preferujte zeleninu a méně cukernaté ovoce. Okurkovou dietu je možné absolvovat maximálně jednou za měsíc, po dobu 7 až 10 dní. Delší doba je zcela nevhodná pro určitou jednotvárnost stravy. Tělo potřebuje doplnit i jiné živiny.

Nezapomínejte na svačinu

Ideální je si udělat mezi snídaní a obědem, nebo obědem a večeří čas na svačinu. Zde pro vás máme malou inspiraci. Vytvořte si osvěžující salátek z jedné salátové okurky, jednoho nakyslejšího jablka, hrstky čerstvého špenátu, 20 gramů loupaných mandlí, vlašských ořechů a kousku strouhaného čerstvého zázvoru.