Sazenice vystřelují z půdy za týden: Geniální zlepšovák na sázení mrkve, ředkve i cibule - zahrada jako z obrázku!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Mnoho lidí si ráno dopřeje čerstvou omeletu se zeleninou nebo výborný chlebíček ve vajíčku. Milovníci pochoutek z vajíček by však měli vědět, že i odpad - tedy kartony z vajec jsou úžasnou potravou. Ne však pro lidi, ale pro naši zahradu. Tato zcela obyčejná věc má v zahradě vícero použití, o kterém bychom vám chtěli něco říct právě teď.

Sázení do zahrady

Příprava lůžek  na setí je pečlivá a odpovědná práce pro každého zahrádkáře, protože klíčení semen závisí od kvalitní přípravy. Zahrádkáři často chtějí, aby byly budoucí lůžka úhledné přesně rozdělené a zejména, aby to nedalo mnoho práce.

Když je půda k setí připravena, je čas udělat otvory pro budoucí semínka. A jaké potěšení pro zahradníka, pokud můžete ušetřit nějaký čas a udělat tucet otvorů jedním tahem. Pro tento jednoduchý trik perfektně využijete právě kartony od vajec.

Vše důmyslné je jednoduché. Abyste nestrávili mnoho času hloubením jamek, vezměte si obal od vajec, zatlačte do země a stisknete tak, aby v půdě byly otvory. Opakujte tento trik a pohybujte se po celé délce.

Zbývá jen čekat na první výhonky! Zdá se, že je jednodušší způsob, jak připravit lůžka k setí nenajdete.

Ale to není jediný způsob, jak používat nejasné obaly od vajec! Nabízíme vám několik jednoduchých, ale užitečných využití vaječných obalů, které budou užitečné pro zahradu.

DRUHÝ ŽIVOT KARTONŮ OD VAJEC

Nádoba na sazenice

Vaječné misky - ideální meisto pro sazenice. Sazenicím se v těchto obalech velmi dobře daří a když přijde čas, dát je do půdy, vezmete je i s kartony a vložíte do půdy. Žádné poškození kořenů a sazenice rostou jako divé. Už nemusíte řešit žádné mulčování. 

Žádný problém s plevelem, sázením a rostlinkám se bude skvěle dařit

Perfektní na pěstování ředkviček, ale i na květiny a další pôdiny

Poradíme vám skvělý trik, jak získat úrodu  ředkviček zcela bez prací e - žádné  protrhávání plevele  ani  mulčování  není nutné, stačí, pokud ředkvičky zasadíte do kartonu od vajec.

Do kartonů vložte trochu zeminy,  semínka ředkviček a jednoduše uložíme do půdy . Kromě ředkviček můžete vyzkoušet i pěstování salátu nebo například i cibuloviny. Navíc, nemusíte řešit ani správnou vzdálenost výsadby, karton s otvory je na to perfektní.

Jak vyrobit kompost

Kartony od vajec se hodí na výrobu kompostu potřebného pro zahrádku. Správně připravený kompost, jak je známo, zlepšuje úrodnost půdy, zlepšuje její strukturu a pomáhá obnovit životní síly půdy.

Podavač pro ptáky

Pokud jste jedním z těch dobrovolníků, kteří krmí ptáky v těžkých zimních měsících, když není tak snadné najít jídlo, pak tácky pod vajíčky určitě budou pro vás užitečné. Karton, motouz a lahůdky - ptáčky jsou nasycené, a udělal si dobrý skutek.