Šárka 55: Každý den jsem vstávala s bolestí a unavená. Teď dělám 6 jednoduchých cviků a cítím se jako za mlada.

0
(0)

Dalibor , 25. 12. 2020

Ráno když vstanete, tak určitě přemýšlíte nad tím, co vše musíte udělat. Někdy je toho tolik, že bez váhání vstanete z postele a možná se vám i zatočí hlava. Co bychom ale měli dělat místo toho? To je otázka, kterou si pokládalo několik chiropraktiků a dali dohromady jednoduchý cvičební plán. Tento plán byste měli dělat každé ráno před tím, než vylezete z postele. Pomůže to nejen vaší mysli, ale i vašemu tělu. 

Randi Ragan, uznávaný člověk, který napsal knihu o józe, říká: "První minuty po probuzení můžou ovlivnit váš celý den" 
Toto cvičení je velice důležité z dlouhodobého hlediska a my vám dnes ukážeme několik cviků, kterými byste měli nastartovat svůj úspěšný den. 

1. Strečink celého těla




Při prvním cviku si lehntěte na postel tak, jak to vidíte na obrázku. Dlaně by měly být natočené směrem pryč od těla. Nyní je nejdůležitější dýchání.
Nadechněte se a vnímejte každý svůj nádech a výdech. Kolena by měla být napnutá a špičky prstů natažené. 
V této poloze se zkuste protáhnout jak to jen půjde. V této natažené poloze vydržte alespoň 5-6 vteřin a následně vydýchejte. Opakujte minimálně 3x. 

2. Strečink nohou

Vezměte jednu nohu a v koleni ji pokrčte. Druhou nohu přeložte přes tu první, tak jak to vidíte na obrázku. Opět protáhněte alespoň v intervalu 5 sekund. 
Potom nohy vyměňte. Cvičení je dobré pro kolena. 

 

3. Strečink z postele na podlahu

Tímto cvikem si krásně protáhnete záda a bude se vám lépe vstávat. Sedněte si na postel a dlaněma se dotkněte země. Opět se protáhněte a opakujte alespoň 5x. 

4. Kolena k hrudnímu koši 

Lehněte si zpět na postel a nohy zvedněte tak, aby se kolena dotýkala hrudníku. Rukama je tiskněte k sobě. Opět opakujte 3x a vydržte alespoň 10 vteřin. 
Tento cvik je důležitým pro bederní část páteře. 

5. Natahování do stran 

Lehněte si na záda, a tak jako na obrázku dejte nohy na jednu stranu a ruku natáhněte na stranu druhou. Protáhněte se takto na každou stranu alespoň 3x
V této natažené pozici vydržte alespoň 10 sekund.

6. Strečink předního ohybu

 Tento cvik je dobrý opět pro vaše záda. Sedněte si na postel a zkuste se chytit za prsty u nohou. Nohu co nejvíce ke kolenům a v této natažené pozici vydržet opět 10 vteřin. 
Opakujte tento cvik 3x po sobě a vždy mezi jednotlivým opakováním vždy zhluboka dýchejte.