S touto úžasnou vodou doslova rozpustíte a vyplavíte tuk z tela

0
(0)

Dalibor , 22. 04. 2020

"Voda co vyplavuje tuk" se může zdát tou nejúžasnější věcí, o které jste se kdy dočetli. No víte, že ono to opravdu funguje?

Jak může být voda dost silná na to, aby dokázala z těla odplavit tuk? Ne, nejde o žádné čáry.

Lidské tělo prostě potřebuje vodu na to, aby dokázalo správně vykonávat své funkce a také, aby se zbavovalo toxinů.

Voda navíc hydratuje tkáně a zajišťuje proudění tělních tekutin jako jsou krev či lymfa.

Jak funguje proces odbourávání tuku

Tělo někdy není schopno odbourat tuk, ale vy mu v tom můžete podat pomocnou ruku - ať už zlepšením stravování nebo cvičením.

Vaše tělo rozkládá tuk a následně z něj získává energii. Tuk se zpracovává na triglyceridy, mastné kyseliny a glycerolu, které se později absorbují v orgánech a svalech.

Na jejich další zpracování ovlivňují několik chemické procesy. Když tělo nedokáže zpracovat jednotlivé meziprodukty metabolismu na energii, vznikají z nich odpadní látky, které je třeba z organizmu odstranit.

No a právě zde je třeba dostatečné množství vody.

Síla vody

Voda je tedy elementem, který je potřebný na vyplavování odpadních látek z těla. Filtruje a odvádí tyto látky z tkání a orgánů.

V dalším kroku voda transportuje uvedené látky do ledvin, odtud do močového měchýře a nakonec ven z těla. Lidské tělo je skutečným zázrakem, že?

Proto pijte dostatek vody, abyste hydratovaly organismus a usnadnily procesu odbourání a eliminace tuků. Většina expertů se shoduje v tom, že je zapotřebí přibližně 8 sklenic ideálně čisté nebublinkovej vody denně.

To však samozřejmě závisí i na dalších faktorech jako jsou celková tělesná váha, množství fyzické aktivity a počasí.

Například, takové bolesti hlavy a nedostatek energie jsou nejčastějšími příznaky mírné dehydratace. Tehdy pijte více vody než obvykle. Pamatujte, že trochu více je vždy lepší než trochu méně.

Voda na vyplavování tuku z těla

Kromě běžné čisté vody je vhodné pít i vody obsahující látky, které celému procesu odbourávání tuků napomáhají.

Dnes vám prozradíme recept na jednu z těchto vod.

Ingredience

Na její výrobu budete potřebovat tyto suroviny:

  • 2 litry čisté vody
  • 1 mandarinku nakrájenou
  • 1/2 grapefruitu, nakrájený
  • 1 okurku, nakrájenou
  • 4 lístky máty
  • kostky ledu (volitelné)

Upozornění: Pokud užíváte nějaké léky na krevní tlak, nahraďte grapefruit citrónem, neboť grapefruit může ovlivňovat jejich účinnost.

Příprava a použití

Zkombinujte všechny suroviny ve velkém džbánu a vaše voda na vyplavování tuku je hotová. Vodu pijte běžným způsobem během dne.

Ujistěte se, že všechny suroviny jste před použitím dobře umyli. Vodu vypijte během 24 hodin.

Pokud by vám něco zůstalo, druhý den si vyrobte čerstvou.

Vodu můžete mezitím uskladnit v lednici, ale před pitím ji nechte trochu Post mimo chladničky, protože pro tělo je lepší, pokud ji nebudete pít příliš studenou.

Jak tato voda funguje

Mandarinka zvyšuje citlivost na inzulín a regulují krevní cukr. Její vysoký obsah vitamínu C pomáhá tělu spalovat více tuku během cvičení.

Grapefruit stimuluje metabolismus, spaluje tuky a zvyšuje produkci energie.

Okurka dodává pocit sytosti a má také silné diuretické účinky. Pomůže vám poprat se s nadýmáním a zadržováním vody v těle.

Čerstvé mátové lístky usnadňují trávení.

Závěr

Pamatujte také na to, že pouze pití vody samo o sobě vám nezaručí zhubnutí. Je vhodné ho podpořit i fyzickou aktivitou, která aktivuje tělo k přeměně tuků na energii.

Vhodné je také upravit stravu, ale ne nutně počítat kalorie.

Stačí, když kalorie budete získávat z čistých bio potravin, které obsahují jen minimum toxinů a nevytvářejí tak potřebu jejich izolování v tělesných tucích.