Jak se zbavit vybočeného palce bez ambulantního zákroku, a to doma a bezbolestně? Zkuste tento postup.

0
(0)

Dalibor , 19. 08. 2020

Nohy namáháme každý den, a to bez výjimky. A pokud denně nosíte boty na podpatku, trpí dvojnásobně. Jedním z velmi nepříjemným důsledků nošení nevhodné obuvi jsou otlačené klouby a kloub palce, který se vybočuje z linie chodidla. Prsty utlačené v těsné botě a vysoké podpatky vyvíjejí tlak na laterální kost palce, kde se z toho důvodu tvoří bolestivé boule.

S tímto otokem má dnes potíže mnoho lidí, zejména žen. Celá řada z nich kvůli tomu pravidelně navštěvuje i lékaře, kteří jim ve většině případů příliš nepomohou a doporučí pouze operaci. Musíte se proto stále potýkat s nepříjemnou bolestí, která často ztěžuje běžnou chůzi. Navíc to vůbec nevypadá hezky, takže se sandály se během léta nejspíš můžete rozloučit. Existují ale snadné způsoby, který můžete vyzkoušet a nic za to nedáte. Mohou vám jedině pomoci. Potřebovat budete:

  • gumičky do vlasů,
  • pohodlné boty,
  • oddělovače prstů na pedikúru,
  • trochu času.

Jednoduché a přitom účinné cvičení

Začneme s něčím velice snadným, co můžete provádět i při čtení nebo sledování televize. Posaďte se a sundejte si boty. Nohy položte pohodlně na zem. Zvedněte paty a držte po dobu 10 vteřin, poté je položte na zem. Toto opakujte deset krát. Poté stejně zvedejte prsty a držte je ve vzduchu po dobu 10 vteřin. Opakujte deset krát. Můžete to dělat v práci i doma. Jednoduše kdekoli, kde si můžete sundat boty.

Cvičení s gumičkami

Nohy nechte položené na zemi a na palce natáhněte gumičky do vlasů. Natažení není nutné přehánět, ale měli byste to cítit. Tato metoda rozhýbe prsty tak, aby se mohli správně umístit. V takovém případě nebudou již náchylné k tvorbě otoků. Jde o velice jednoduché a primitivní cvičení, které můžete provádět v pohodlí domova.

Využít můžete také oddělovače prstů, které se používají při pedikúře. Ptáte se jak? Jednoduše si večer po práci sedněte, po cvičení si je dejte mezi prsty a nechte je tam po dobu deseti či patnácti minut. Díky tomu bude docházet k rozpínání prstů, které se během celého dne tlačí uvnitř boty. Věřte, že až je zase sundáte, budete se cítit mnohem lépe a vaše chodidla také.

Prevence je nejjednodušší

Je to velice snadné. Noste pohodlnou obuv každý den. Žádné stísněné baleríny a žádné vysoké podpatky. Zaručeně máte alespoň oblíbený, nádherný pár bot, který je úžasně nepohodlný. Stejně ho ale nosíte, protože v těch botách vypadáte skvěle a báječně se také cítíte. Ale právě takové boty vaše nohy nejvíc deformují a přetváří je do stavu, kdy bolestí téměř nemůžete chodit.

Uložte krásné a nepodobné botky do skříně a nechte si je pouze na zvláštní příležitosti. Místo nich vytáhněte širokou obuv s měkkou podrážkou. Na žádnou část chodidla by přitom neměl být vyvíjen žádný tlak. Ideální jsou podle výzkumů tzv. barefoot obuv, kdy máte pocit, že na sobě žádné boty ani nemáte a chodidlo se přirozeně přizpůsobuje povrchu, po kterém jde.