Zbavte se plísně na stropě a zdech jednou provždy pomocí jednoduchého triku.

0
(0)

Jan , 13. 11. 2020

Plísně na stěnách se bohužel nevyhýbají ani novějším domům. Nejvíce kritické období je hlavně v zimních měsících, kdy se objevují tepelné mosty, v jejichž důsledku dochází ke kondenzaci vlhkosti. Šanci na výskyt plísně zvyšuje také špatné a nedostatečné větrání, což opět znamená hromadění vlhkosti. V článku najdete trik, s jehož pomocí snížíte výskyt plísní až na minimum a pomůžete si tak ke zdravějšímu domovu.

Proč dbát na odstranění plísní?

Výskyt plísní v domácnosti nevěstí nic dobrého. Kromě estetického efektu, kdy se na stěnách objeví nevzhledné tmavé fleky je mnohem horší nepříznivý dopad na lidské zdraví. Plísně totiž produkují toxické spory, jejichž dlouhodobé dýchání rozhodně není v souladu se zdravým životním stylem. Mohou také přímo vyvolávat alergické reakce a v domě zapříčiní typický zatuchlý zápach.

Co budete potřebovat pro odstranění plísní?

Pro odstranění plísní a prevenci před jejich rozvojem poslouží několik poměrně běžných surovin. Konkrétně jde o následující:

  • Olej z čajovníku
  • Sůl
  • Ocet

Velmi dobře funguje hlavně olej z čajovníku, u kterého je příjemným bonusem také osvěžující jemná vůně. Pokud začnete pozorovat plesnivé místo na zdi, vezměte si olej z čajovníku lehce rozředěný ve vodě do rozprašovače. Následně jednoduše postříkejte postižené místo a plíseň by měla začít mizet. Nejlépe tento způsob funguje hlavně na začínající a malou plíseň. Zároveň můžete s tímto přípravkem preventivně ošetřit vybrané problematické místo.

Dalším způsobem je ošetření s pomocí obyčejné soli. Tu ale tentokrát nebudete dávat přímo na zeď. Její funkce spočívá hlavně v prevenci. Do misky umístěte sůl a položte na radiátor. Sůl se totiž postará o absorbování přebytečné vlhkosti, takže nebude tolik namáhána právě zeď. Nezapomeňte však na pravidelnou výměnu za čerstvou sůl, protože její kapacita není nekonečná.