S těmito radami si vypěstujete 3-násobnou úrodu domácích okurek. Připravte se, že je budete rozdávat celé rodině

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Jaro už je tady a s ním i čas na sázení na zahrádce, kde si můžete vypěstovat i čerstvé ovoce a zeleninu. Někteří dokonce začínají pěstovat ty oblíbené rostliny ve sklenících či na okně nebo balkoně.

Pěstování okurek

Dnes se budeme věnovat okurkám a tomu, jak je chránit před všemi druhy škůdců. Upřednostňujeme zdravý životní styl a zdravé jídlo, takže vám nebudeme radit chemické přípravky. Ačkoliv jsou účinné, zdraví je přednější.

Prevence

1. Ošetřit lze jen okurky, které ještě nemají květiny. Doporučujeme každých deset dní, okurky postříkat složením přírodních ingrediencí. V nádobě s vodou zřeďte 20 gramů mýdla, 1 litr mléka a 30 kapek jódu. Prevence je vždy lepší než léčba.

Žluté vrcholy okurek

2. Často se stává, že když se začnou objevovat krásné zelené okurky, jejich vrcholy už jsou žluté. Existuje na to řešení. Namočte 300 gramů chleba do kbelíku s vodou, přidejte půl lžičky jódu a směs zpracujte. Toto ošetření lze provádět každé dva týdny.

Bohatší úroda na vesnici

3. Pro ty, kteří žijí na vesnici, chovají krávy nebo mají možnost získat přírodní mléčné výrobky, bude snadné ošetřit zeleninu pomocí syrovátky. V kbelíku s vodou zřeďte 2 litry syrovátky a 150 gramů cukru. Po ošetření okurek touto směsí bude vaše úroda bohatší.

Bohatší úroda ve městě

4. Pro ty, kteří žijí ve městě máme recept z obsahem cibulových slupek. Je levný a snadno se používá. 0,5 kg slupek uvařte v 5 litrech vody, nechte přes noc odstát. Potom zřeďte s vodou v poměru 1: 4. Doporučuje se nejen rozprašování roztoku, ale i zalévání okurek.

Uvadnuté okurky

5. Pokud na rostlině začínají vadnout okurky přímo na stonku, ošetřete je se syrovátkovým roztokem bez cukru v poměru 1: 5.

Zavlažování

6. Ošetřování okurek je důležité, ale nezapomeňte na pravidelné zavlažování. Zejména pokud je dlouhé období bez srážek. Když okurky teprve klíčí, zalévejte obden. Později zalévejte každé tři dny.

Pomoc rajčat pro okurky

Kde jsou okurky, žádají se i rajčata. Řekneme vám, jak je ošetřovat.

K prevenci a ošetřování hnijící slupky postřikujte rajčata jednoduchým roztokem ze 100 g droždí zředěného v 10 litrech vody.

Ochrana rajčat

Chcete-li bojovat proti škůdcům rajčat, vyzkoušejte tento roztok. Smíchejte 0,5 kg kuřecího hnoje, 0,5 kg dřevěného uhlí a 5 lžic cukru. Tuto směs se rozpustí ve vodě s droždím. Rostliny ošetřujte roztokem jednou týdně.