Moje děti milují minutkovou hrníčkovou "pizzu". Toto jídlo dělám několikrát týdně.

0
(0)

Dalibor , 27. 05. 2021

Pokud se vám kroutí žaludek hlady, a vy doma nemáte po čem sáhnout, rozhodně se vyhněte objednávání rychlých a nezdravých jídel. Mnohem lépe uděláte, když se rozhodnete připravit si výbornou francouzskou hrníčkovou pizzu, na kterou vám stačí pouze pár zbytkových potravin a trochu toho času. Rozhodně tím svému tělu uděláte mnohem lepší službu než konzumací nezdravých pokrmů. Jaký je recept a co všechno budete potřebovat se dočtete níže.

Rychlá příprava

Možná vás to překvapí, ale tento lahodný pokrm máte opravdu připravený za pouhých několik minut. Není mastný, smažený ani nijak nezdravý. Ba právě naopak. Obsahuje velké množství vitaminů, které tělo potřebuje pro své celkově správné fungování. Potřebovat budete jen opravdu pár základních surovin. Nachystejte si krajíc chleba nakrájený na kostičky, jedno celé vejce, čajovou lžičku másla, dvě polévkové lžíce nastrouhaného sýra, sůl a koření podle vlastní chuti. Použít můžete mletý pepř a různé zelené bylinky, pokud je máte doma. Pokud ne, postačí trocha obyčejné soli. Po tomto snadném receptu vás nečeká ani složité umývání nádobí, postačí vám hrnek o objemu 250 ml, který pak vložíte do myčky.

Postup přípravy

Ani na postupu přípravy není vůbec nic složitého. Nejprve do hrníčku vložte máslo a rozehřejte ho v mikrovlnné troubě, pak naklánějte hrníček tak, aby se máslo dostalo všude. Pak už stačí jen na dno umístit chléb, zalít ho vajíčkem, posypat sýrem a přidat všechny potřebné suroviny. Pokud vám v ledničce zbylo trochu zeleniny, vložit do hrníčku můžete i tu, použijte jakoukoli. Vložte na nejvyšší výkon zhruba na 3 minuty do mikrovlnné trouby, kde se vše upeče, pak už stačí jen vyndat a můžete konzumovat skvělý, lahodný a rychlý pokrm bez drhnutí špinavého nádobí. I s prázdnou lednicí lze vymyslet, co si dát k jídlu, abyste netrpěli hlady, ale nezapomeňte zajít v brzké době nakoupit.