Rychlá pizza do hrnečku, na kterou nepotřebujete téměř nic

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2021

-

Ideální večeře je zdravá, rychlá a chutná. Tento recept na malou francouzskou pizzu do hrnečku vás ohromí svou jednoduchostí, variabilitou a rychlostí, s jakou ho doma připravíte. Obsahuje spoustu zeleniny, bílkovin a lahodného sýru. A co víc, neušpiníte téměř žádné nádobí, takže odpadají starosti s úklidem. Co budete potřebovat na jednu porci?

  • Lžičku másla
  • Jedno vejce
  • Jednu a půl lžíce mléka
  • Špetku soli a mletého pepře
  • Dvě lžíce strouhaného sýra
  • Krajíc chleba nakrájený na menší kousky

Jak pizzu připravit?

Máslo vložte do menšího hrnečku a dejte na chvíli do mikrovlnné trouby, aby se rozehřálo. Rozetřete ho po stranách hrnku. Poté do hrnku rozklepněte vejce, přidejte mléko, sůl a pepř. Do hrnku následně vložte náplň podle své libosti. Může to být mražená zelenina, cibule, špenát, rajčata, paprika nebo cokoliv, co máte doma a co vám chutná.

Všechny ingredience důkladně promíchejte. Nakonec přidejte sýr a na kostičky nakrájený chléb. Celý hrnek vložte do mikrovlnné trouby a nechte ho tři až čtyři minuty zapékat. Když se vejce dobře uvařilo, vyndejte hrnek a nožem opatrně odřízněte okraje francouzské pizzy, aby šla z hrnku snadno vyklepnout na talíř. Navrch ji můžete ještě znovu posypat sýrem.

Nebojte se vyzkoušet i jiné náplně

S náplní samozřejmě můžete experimentovat podle svého gusta. Výborně bude chutnat s nakrájenou klobásou nebo párkem, případně uzeným tofu nebo marinovaným tempehem. Ani s kořením se nebojte experimentovat. Zkuste zakomponovat provensálské koření nebo tymián. Pokud k dispozici nemáte chléb, upéct si v hrnku můžete i klasické těsto.

Smíchejte trochu mouky, jedlé sody, soli a prášku do pečiva. Důkladně promíchejte, přidejte trochu oleje a mléka. Vznikne vám těsto, na které už můžete pokládat libovolnou náplň. Moukou nešetřete, zároveň by jí ale nemělo být více než půlka hrnečku. Potřít těsto před plněním můžete i rajčatovou omáčkou.