Do těsta začala dělat díry pomocí prstů. Nikdo nevěděl proč, ale po hodině měli všichni jasno. Toto je výborný dezert.

0
(0)

Dalibor , 12. 12. 2020

Ohlásila se nečekaná návštěva a vy ji nemáte čím pohostit? Tahle rychlá buchta na plech vše vyřeší za vás. Jednoduchý postup a levné ingredience zaručí dokonalý a rychlý dezert.

Rychlý pohled na ingredience vás přesvědčí o tom, že buchtu zvládne opravdu každý. Všechny přísady navíc najdete v každé domácnosti. Potřebujete 250 gramů mouky, 100 gramů másla, 100 ml mléka, 15 gramů droždí (můžete nahradit zhruba dvěma lžičkami sušeného droždí), 2 vejce a špetku soli.

Rychlá buchta z domácích surovin

Mléko zahřejte na pokojovou teplotu a nechte odstát. Přidejte do něj cukr a droždí a pečlivě zamíchejte, až vytvoří základ na těsto. Tuto směs nechte 20 minut odstát na topení nebo jiném teplém místě. Mezitím ve velké míse smíchejte máslo, vejce a sůl. Do této směsi přidejte namíchané droždí s cukrem a vše dobře promíchejte.

Tento základ na těsto zaprašte 250 gramy mouky a pečlivě promíchejte. Směs propracujte rukou nebo využijte kuchyňského robota. Takto do těsta dostanete vzduch a bude vláčné a jemné. Těsto vložte do mísy, přikryjte utěrkou a nechte hodinu kynout.

Během kynutí vašeho těsta si připravte posypku. K té potřebujete tyto jednoduché ingredience:

  • 50 g másla
  • 150 g cukru
  • 200 ml smetany na šlehání

Vše pečlivě smíchejte dohromady, aby se cukr co nejvíce rozpustil. Celé množství se vám ve smetaně nerozpustí, ale to nevadí. Zbylé krystaly cukru v troubě při pečení zkaramelizují a na buchtě vytvoří sladkou krustu.

Sladký zážitek, které si určitě zopakujete

Troubu předehřejte na 180 °C a připravte si plech a ten vymažte máslem. Jestli chcete mít buchtu o něco dietnější, použijte místo másla pečící papír. Na plech vylijte nakynuté těsto a prstem do něj udělejte zhruba 20 děr, podle toho, jak máte velký plech.

Do vyhřáté trouby vložte plech s těstem a celé pečte 25 minut. Po vytažení z trouby zalijte těsto směsí smetany, cukru a másla a opět vložte do trouby na 10 minut. Vaše návštěva se bude oblizovat. Přejeme vám dobrou chuť.