Videorecept: způsob, jakým udělat dokonalý pudink z kondenzovaného mléka, který je po ztuhnutí výborný.

0
(0)

Dalibor , 26. 04. 2021

Tento nový recept je stejně chutný jako kondenzovaný pudink s mlékem, obsahuje ale mnohem méně kalorií právě proto, že je bez mléka. Je tedy více zdravý a vhodný i na častější přípravu. V receptu nejprve najdete postup přípravy základního receptu, v dalších receptech pak najdete typy na různé druhy těchto pudinků. Kondenzovaný pudink bez mléka nemusí být veganský, ale existují i veganské varianty. V tomto článku si jistě každý vybere ten svůj. Pudink je velmi chutný dezert s karamelem či bez něho, který je skvělým zpestřením rodinných obědů a dalších sešlostí. Hodí se jako dezert každého oběda a oblíbený je všech věkových kategorií.

Recept na základní pudink

Pro základní pudink si nachystejte všechny potřebné ingredience. Budete potřebovat 1 litr mléka, 10 polévkových lžic cukru, 6 kusů vajec a 1 polévkovou lžíci kukuřičného škrobu. Až budete mít vše nachystané, všechny tyto suroviny vložte do mixéru a začněte mixovat. Mixujte vysokou rychlostí po dobu 5 minut. Tuto směs vložte do formy na pudink, která je už předem potřená karamelem. Vezměte misku, která smí do trouby, a nalijte do ní horkou vodu. Pudink do ní položte stejně jako byste rozpouštěli čokoládu v horké lázni. Pudink v lázni horké vody umístěte do trouby předehřáté na 225 °C. Pudink pečte zhruba po dobu 40 minut. Až se nebude lepit na párátko, můžete jej vyndat z trouby. Před podáním chlaďte alespoň 1 hodinu v lednici.

Pudink s mléčným práškem

Na pudink s mléčným práškem budete potřebovat 3 kusy vajec, 500 mililitrů vody, 1 ½ hrníčku cukru a 2 hrníčky sušeného mléka. Na sirup pak budou potřeba 2 hrníčky cukru a jeden hrníček vody. Postup přípravy tohoto pudinku je stejný jako pudinku základního. Kromě věcí na sirup vše smíchejte dohromady a pokračujte podle návodu výše včetně stejných podmínek pečení. Chystat si budete akorát vlastní sirup. Karamelového sirupu docílíte svařením cukru s vodou, započne proces karamelizace a vy už si jen regulujete hustotu a barvu karamelu. Nezapomeňte, že musí přijít do formičky jako první.

Veganský pudink

Pudink si můžete upéct stejně dobře také bez vajec a bez mléka, Pro přípravu tohoto pudinku si nachystejte 100 mililitrů vody, 90 gramů cukru, 120 gramů libovolného sušeného rostlinného mléka, 400 gramů sójového mléčného krému. 300 gramů libovolného rostlinného mléka, 1 čajová lžička zahušťovadla a 120 gramů cukru na sirup spolu s trochou vody. Pokud nemáte rostlinné zeleninové zahušťovadlo, můžete stejně dobře použít bramborový škrob. Základ receptu je stejný jako u obou předchozích. Všechny základní suroviny promixujte mixérem, nalijte do formy se sirupem a vložte do trouby. Pak už opět stačí jen udělat na plotně karamel a nalít jej do formičky na pudink jako první.  Pečte ve vodní lázni podle pravidel základního pudinku.