Rozvolňování v Česku: Kina a bazény na konci května, akce do 200 lidí

0
(0)

Dalibor , 30. 04. 2020

Současná situace v Česku kolem koronaviru by se dala nazvat jako velmi nepřehledná a chaotická. Náměstek ministra zdravotnictví v pondělí na tiskové konferenci upřesnil, že kina nebo bazény by se měly otevřít 25. května a letní akce se nakonec budou moci konat, ale pouze do 200 lidí.

Čechy také velmi zajímá, kdy si konečně budou smět vyzkoušet oblečení v obchodech.

„Co se týče bazénů a kin, tak jsou v jednání v bodu další na uvolňování od 25. května. Tam s tím zatím počítáme a vše závisí na epidemiologické situaci,“ řekl ministr zdravotnictví na tiskové konferenci po jednání vlády.

„Ve čtvrtek bychom měli dát finální stanovisko. Stále ale platí, že hromadné akce jsou nejvíce rizikové. Pokud jde o menší akce pro desítky lidí, tak tam si to dokážu představit,“ řekl ministr s tím, že letní akce budou možné do 200 lidí. Postupné rozvolňování začíná od 27. dubna, kdy otvírají provozovny do 2500 m², pokud nejsou v nákupních centrech nad 5000 m², autoškoly, fitness centra, bohoslužby do 15 osob, zoologické a botanické zahrady nebo knihovny.

Od 11. května by se měly otevřít všechny provozovny v nákupních centrech, restaurace, hospody, bufety, vinárny s prodejem přes výdejní okénko v rámci letních zahrádek, kadeřnictví, muzea, galerie nebo zámky a lidé si také budou moci vyzkoušet oblečení v obchodech.

V poslední vlně od 25. května se otevřou kina, bazény nebo divadla.

„Stejně tak, jak se budou uvolňovat fotbalové zápasy bez diváků, kde hovoříme o 150 až 200 lidech, tak to určitě bude v těchto relacích, ne víc,“ doplnil ministra ohledně letních akcí. Už od 28. dubna by si měli mít na pozoru řidiči, kteří do této doby byli zvyklí, že nemusí za parkování na jindy placených místech platit. Vláda totiž toto opatření v pondělí zrušila.

„Vláda usnesení zrušuje s účinností od 28. dubna od 00:00 hod.,“ stojí v rozhodnutí.