Rozlučte se s vysokým krevním tlakem a cholesterolem. Povíme vám jak

0
(0)

Dalibor , 21. 10. 2020

Každé jídlo v dnešní době v sobě ukrývá spoustu soli, nezdravých tuků a cukrů. Tyto látky ve větším množství mohou způsobit vážné onemocnění, srdeční příhody a jsou také nejčastější příčinou úmrtí lidí na světě.

Jak být fit

Korigujte ve svém těle hladinu cholesterolu a pečujte o správný krevní tlak. Když budete fyzicky aktivní, udržíte si správnou váhu a nebudete mít s cholesterolem problém. Vyhýbejte se cigaretám a alkoholu. Kromě toho je nutné dodržovat zdravý jídelníček, což je ideální prevence proti zdravotním problémům.

Do jídelníčku zařaďte více bílého masa, méně cukru a více tekutin. Omezte vejce a mléčné výrobky a nahraďte je zeleninou, které by na vašem talíři mělo bát nejvíce. Možná budete chvíli bojovat se závislostí na cukru, ale vše je jen dočasné.

Recept na udržení zdravé hladiny cholesterolu

  • 1 stroužek česneku
  • Citronová šťáva
  • Lžička strouhaného zázvoru
  • Lžíce jablečného octa
  • Lžíce medu

Nenáročná příprava, která zabere jen pár minut

Česnek oloupejte a vhoďte do mixéru. K němu přidejte citronovou šťávu, zázvor, ocet a med a vše důkladně promíchejte. Směs by měla být tekutá. Vše poté přelijte do sklenice a vložte do ledničky, kde se nápoj vychladí tak, aby vám lépe chutnal.

Použití

Vždy, když budete mít na stole připravené jídlo, vyndejte směs z ledničky a k pokrmu si dejte jednu lžičku. Pokud je pro vás směs nesnesitelná, přidejte trochu vody, což zmírní agresivní chuť.

Důležité je tento lék konzumovat pravidelně u každého jídla a to klidně i po dobu několika měsíců. Cholesterol časem klesne, váš tlak se přirozeně srovná a získáte i mnoho dalších výhod. Vaše pleť bude zářivá, zažívání začne správně fungovat a spousta procesů v těle se opět zharmonizuje.