--> --> Rozhýbejte klouby, nejen při pochodu do spižírny - iRecept

Rozhýbejte klouby, nejen při pochodu do spižírny

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 27. 11. 2020
-->

Aniž bychom si to uvědomovali, pomáhají nám celý život, nosí nás a snáší veškeré naše fyzické aktivity. Kolena jsou často opomíjenou součástí našeho těla, které by mělo být věnováno daleko více péče, než jsme si vědomi.

Pokud nejde o vrcholové sportovce, mají lidé častou tendenci péči o kolena a jejich funkci podceňovat. Velká fyzická námaha, genetické predispozice nebo vysoká tělesná hmotnost, mohou zapříčinit nemoci, které způsobují bolesti, i ubývání vaziva. V péči o klouby jsou důležité dvě složky – pohyb a výživa. V oblasti pohybu postačí obyčejná chůze. Pro vyživení lze, kromě vhodně volené stravy, použít přírodních i méně-přírodních léků. Tyto preparáty, obsahující vysoký podíl protizánětlivých látek, pomáhají posílit klouby i vazy. Právě díky protizánětlivým látkám také zklidňuj bolest a otok. Avšak tyto účinky mohou mít i suroviny z Vaší spižírny. Nevěříte? Vyzkoušejte!

Homemade koktejl

Pro výrobu domácího koktejlu postačí běžně dostupné potraviny a pár minut času. Nejen, že má tento nápoj výbornou chuť, ale zároveň pomáhá proti bolesti kolen a zlepšuje jejich pružnost i pohyblivost.

Ingredience

  • 1 šálek pomerančového džusu
  • 2 šálky ovesných vloček
  • 2 šálky ananasového džusu
  • 1 lžíce vody
  • 40g medu
  • 40g mandlí
  • 7g skořice

V hrnci smíchejte ovesné vločky a lžíci vody, nechte chvilku povařit. Poté do vloček přidejte ananasový džus a pořádně promíchejte. V mixéru smíchejte med, mandle, skořici a pomerančový džus. Vzniklou hmotu smíchejte s ovesnými vločkami a poté znovu rozmixujte. Pokud je směs tužší, přidejte několik kostek ledu. Rozmixovat a koktejl je hotov!

-->