Podívejte se, jak se rychle zbavit ischiasu a artritidy. Ricinový olej používaly už naše babičky.

0
(0)

Tomáš , 05. 08. 2021

Každý, kdo někdy zažil bolesti spojené s ischiasem nebo artritidou, ví, jak nepříjemné dokáží být. Není divu, že spousta lidí v takové chvíli sahá po lécích. Existují ale i jiné, přirozenější způsoby, jak se bolesti zbavit. Nejdůležitější je starat se o své zdraví systematicky. Ukazuje se, že ricinový olej má blahodárné účinky v boji proti bolesti kloubů nebo svalů.

Kyselina ricinová působí proti bolesti

Mastné kyseliny, zejména kyselina ricinová, mají léčivé vlastnosti. Poprvé by vyroben v Indii, ale v současné době se jeho výroba rozšířila téměř do všech zemí na světě. Ricinový olej má protizánětlivé účinky. Hydratuje pokožku, stimuluje růst vlasů, má mírné projímavé účinky a navíc je to vynikající lék proti bolesti.

Při dávkování je nezbytná opatrnost. Nesprávné dávkování může vést až k intoxikaci. Po staletí se ricinový olej nanášel na pokožku a na vlasy, aby jim dodal lesk a zdravý vzhled. Tento olej také uklidňuje gastrointestinální poruchy a posiluje imunitní systém. Je perfektní jako doplněk stravy během zimy a na podzim. Lidé bojující s bolestmi zad, ischiasem a artritidou jeho účinky považují za úžasné.

Využití v kosmetice i léčivech

Ricinový olej se používá ve farmaceutickém průmyslu. Nejčastěji se přidává do kosmetiky a léčiv pro péči o pokožku, k léčbě jizev, ran, bodnutí hmyzem nebo pro mazové cysty. Pokud chcete zmírnit projevy ischiasu nebo artritidy, nejlepším způsobem je vetřít ricinový olej do postižených oblastí. Postup opakujte tak dlouho, dokud bolest zcela nezmizí.

Ricinový olej kupujte jedině od důvěryhodného prodejce nebo přímo v lékárně. Nekupujte ho v supermarketu, protože jeho složení může být znehodnocené různými přísadami a léčebný efekt nebude tak znatelný. Jednou z jeho výhod je, že nemá žádnou chuť a žádný zápach. Dá se tedy bez problémů použít jako nosná složka mnoha kosmetických přípravků i doplňků stravy.