Zápal plic je jedním z největších problémů při onemocnění COVIDEM. Toto dýchání by vám mohlo zachránit život.

0
(0)

Dalibor , 23. 01. 2021

Že jste ještě neslyšeli pojem respirační cvičení, nebo třeba respirační gymnastika? Oba pojmy značí totéž. Jedná se o cvičení dýchacích cest, které pomáhá při dýchacích obtížích, při prodělávání coronaviru může sloužit i jako dobrý prevenční prostředek. Nejedná se o žádné těžké cviky, vše zvládnete úplně snadno, klidně z pohodlí postele. Nevymlouvejte se proto, že Vám není dobře. Naopak, zakousněte se a pusťte se do toho! Přece si kvůli jedné prodělané nemoci nenecháte zkazit tak důležitou funkci pro život, jako je dýchání.

Spoustu cviků zvládnete z pohodlí Vašeho domova, ale pokud chcete mít úplnou jistotu, že cviky provádíte co nejlépe, domluvte si, až se uzdravíte, respirační fyzioterapie. Pomoci Vám může něco tak jednoduchého jako je:

  • hluboké dýchání
  • statická dechová gymnastika

Zkuste obyčejné hluboké dýchání

Zhluboka se nadechnout a vydechnout zvládne opravdu každý z nás. Není to žádné namáhavé cvičení, které by pro Vás po nemoci, nebo při ní mělo být nějak náročné. Navíc, pokud Vám opravdu není dobře a nemůžete se zvednout z postele, vůbec to nevadí. Dýchat zhluboka můžete i v leže na zádech. Hluboké dýchání si připisuje úspěch hned za několik zlepšení. V první řadě dostanete do těla více kyslíku, zároveň snížíte stres a pomůžete zrychlit metabolismus. V neposlední řadě pak harmonizujete krevní oběh a usnadníte tělu detoxikaci, kterou lze podpořit dalšími přírodními přípravky jako je třeba chlorela.

Statická dechová gymnastika

Statická dechová gymnastika je také jedním z těch cvičení, které zvládne opravdu každý. Doporučuje se poloha v sedě, nicméně pokud Vám opravdu není dobře, zůstaňte v klidu ležet na zádech v posteli. Snažte se nadechovat do břicha tak, aby se Vám břicho zvedalo co nejvýše. Spoustu lidí si myslí, že nadechnout se do břicha je pro ně nemožná úkol. Když se budete soustředit na to, co děláte, určitě se to po pár pokusech podaří všem. 

👍 Tento návod je užitečný