Hrníčkový moučník z pár ingrediencí jako úžasná pochoutka hotová za chvilku recept

0
(0)

  • Sředně těžká přípava
  • 10 porcí
  • 1 minuta
Dalibor, 07. 11. 2019

Pro 10 porcí

Ingredience

Těsto:

Krém:

Postup přípravy

  • Oproti jiným receptům je v tomto případě třeba začít krémem, abyste následně nečekali na jeho chladnutí. Potřebovat budete nejprve mléko, potom cukr a pudinkový prášek. Když uvaříte pudink požadované konzistence, přidejte do něho také citronovou kúru a dále máslo. Dejte stranou pomalu chladnout při pokojové teplotě. Mezi tím máte čas na falší fázi.
  • Těsto se chystá postupně, přičemž jako první rozšleháte vaječné žloutky a do vzniklé směsi postupně přidáváte všechny ostatní ingredience, kromě vaječného bílku.. Z něho následně vyšleháte tuhý sníh, který budete do základu těsta postupně přimíchávat. A to velmi opatrně. Tento postup zajistí, že svému dortu dodáte vláčnost a také nadýchanost. Pár ořechů si také nechte stranou, jelikož se vám budou hodit na závěrečnou finalizaci. Potom už stačí nalít těsto na plech s pečicím papírem a ten vložte do trouby. ideální teplota je 180 stupňů. Doba pečení se odvíjí od výšky těsta, ale ideální je rozmezí 15 – 30 minut. Potom těsto vyndejte a nechte ho také pomalu chladnout.
  • Když těsto udržíte v ruce, vyndejte ho z plechu, položte ho na kuchyňskou linku a vezměte velký nůž. Pokud je vysoké, rozpulte ho takzvaně napříč. Pokud je spíše nízké, udělejte z něho klasické dvě poloviny. Jedna poslouží jako základ, na který dáte zhruba ¾ vanilkového krému. Následně přiklopíte druhu polovinu. Tu pomažete zbylým krémem a potom posypete trochou ořechů, které vám zbyly po přípravě těsta. Následně je vhodné dát hrníčkový dort alespoň na dvě hodiny do lednice. Potom vyndejte, nakrájejte a ochutnejte. Je to lahoda, že ano?

Tvarohový závin bez těsta recept

moučníky
0 minut
0
(0)
20. 10. 2022 Dalibor

Kynuté buchty s povidly od babičky recept

dezerty
0 minut
0
(0)
03. 10. 2022 Dalibor